Mini-żaki rywalizowały w Łodzi

OP / 2014-10-07

Miniony weekend znów był okazją do sprawdzenia swoich sił na boisku dla najmłodszych rugbistów RCC. Korzystając z zaproszenia BBRC Łódź nasza młodzież wybrała się w niedzielę na organizowany tam turniej dzieci i młodzieży.

Tym razem Częstochowę reprezentowała sekcja mini żaków, która jednak stawiła się w bardzo licznym gronie. Z tego tez względu młodzi zawodnicy podzieleni zostali na dwie drużyny umownie nazywając siebie RCC -zieloni oraz RCC-czarni symbolizując tym samym nasze klubowe barwy.
Poza naszymi rugbistami do walki o zwycięstwo w niedzielnym turnieju stanęli wychowankowie Sparty Jarocin, KS Budowlanych Łódź oraz gospodarze BBRC Łódź.

Pomimo bardzo ambitnej postawy drużynie RCC-czarni niestety nie udało się wygrać żadnego meczu. Rugbiści „Zielonych” okazali się być tego dnia skuteczniejsi od swoich kolegów z drużyny rozgrywając bardzo zacięte pojedynki, a ich gra miejscami naprawdę mogła się podobać.  
Ostatecznie drużyna RCC-zieloni zgromadziła tyle samo punktów co KS Budowlani oraz Sparta Jarocin kończąc rywalizacje z dorobkiem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. O końcowej klasyfikacji zadecydowały zatem małe punkty ,po podliczeniu których, nasza drużyna ukończyła niedzielną rywalizację na 4 miejscu.
Ciekawym i emocjonującym meczem okazały się również turniejowe derby Częstochowy. Rywalizacja była zacięta, choć zarówno ten mecz jak całe zawody odbyły się z duchem gry fair play!

Pamiątkowych medali nie udało się wywalczyć, ale za to złapaliśmy dużo słońca i radości z gry. Na ochłodę emocji w drodze powrotnej zjedliśmy lody – relacjonowała trener Olga Przybylik.
Zadowoleni z gry i możliwości zdobywania kolejnych doświadczeń częstochowskie mini żaki już zapowiadają obecność na następnym turnieju.

Rugby Club Częstochowa reprezentowali:
Czarni: Jarek Nowakowski, Oliwier Marszałek, Kamil Stabla, Stasiu Sykula, Szymon Ptak.
Zieloni: Mikołaj Gliński, Mikołaj Pabiasz, Kuba Gołuchowski, Czarek Nowakowski, Mateusz Sykula.

Punkty dla RCC zdobywali:
Gliński 7, Pabiasz 3 , Gołuchowski 1, Sykuła 3, Stabla 3, Ptak 1, Sykuła 5.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

"Każde dziecko w Częstochowie zagra w rugby"

Sylwia Gołda wraca w szeregi RCC

Najmłodsi grali w Krakowie

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.