Sylwia Gołda wraca w szeregi RCC

OK / 2014-10-04

Kto choć trochę interesuje się częstochowskim rugby, na pewno nie potrzebuje wyjaśnienia kim jest Sylwia Gołda. Zawodniczka żeńskiej sekcji RCC, wielokrotnie powoływana do gry w narodowej kadrze kobiet, wraca do treningów i gry w swoim rodzimym klubie.

fot. Częstochowa w obiektywie

Przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej tego roku, działacze klubowi RCC zdecydowali o wypożyczeniu Sylwii do drużyny Diablic Ruda Śląska. Decyzja była motywowana niepewnym startem naszych dziewczyn w nadchodzących turniejach. Dla naszej zawodniczki, długa przerwa w rozgrywkach byłaby bardzo niekorzystna, zwłaszcza że Gołda nadal dostawała regularne powołania do kadry. Tylko w tym sezonie zdołała już wziąć udział w Mistrzostwach Europy Kobiet w Bergen, a co więcej pokazać się tam ze swojej najlepszej strony, stając się mocnym ogniwem polskiej drużyny.

"Dzięki decyzji klubu o wypożyczeniu mnie do drużyny Diablic, mogłam zdobyć bardzo cenne doświadczenie, które mogę teraz przenieść na rodzime częstochowskie boisko. Wiadomo, że ciężej gra się w "obcym" klubie niż u siebie w domu, ale rudzki klub bardzo dobrze mnie przyjął, dlatego też okres tam wspominam bardzo miło. Był to bardzo udany sezon dla dziewczyn z Rudy Śląskiej, dlatego tym bardziej cieszę się, że uczestniczyłam w tym sukcesie. Jednakże powrót do dziewczyn z RCC to gwarancja mojej pewniejszej gry na boisku, bo w końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej"­ skomentowała swoje dotychczasowe poczynania Sylwia.

Tymczasem nasze zawodniczki ciężko trenują, aby móc wystąpić w rozgrywkach rundy jesiennej. Niestety nie udało im się wystąpić w dwóch pierwszych turniejach, jednakże na kolejnym nie powinno już zabraknąć częstochowskiego akcentu. Sylwia Gołda jest atutem naszej drużyny od samego początku, więc i teraz na pewno pokaże z dziewczynami na co je i ją stać.

 

Zobacz też

Koniec jesieni dla Kuby Jakubczaka!

Trzy zwycięstwa w niedzielnych grach sparingowych

W niedzielę sparing z AZS AWF Warszawa

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.