Trzy zwycięstwa w niedzielnych grach sparingowych

TO / 2014-09-28

W niedzielę nasi zawodnicy rozegrali w Częstochowie sparingowe spotkania z AZS AWF Warszawa. Wszystkie 3 potyczki zakończyły się zwycięstwami RCC (6:3, 5:2, 6:2 w przyłożeniach).

fot. Tomasz Nowak

W grach testowych, które odbyły się na boisku stadionu lekkoatletycznego przy ul. Dąbrowskiego, a więc na treningowym obiekcie RCC, możliwość gry otrzymali głównie zawodnicy z szerokiej rezerwy. Była to okazja do sprawdzenia się w boju dla graczy, którzy często nie mają okazji spędzić wielu minut na boisku w turniejach o stawkę.

Mimo często chaotycznej gry, na boisku nie brakowało zaciętej walki, a nasi zawodnicy z powodzeniem potrafili wykorzystywać błędy i słabości przeciwnika. Poskutkowało to trzema pewnymi zwycięstwami, choć pamiętać należy, że wynik w tej rywalizacji był sprawą drugorzędną. - Można się przyczepić do zbyt dużego chaosu w grze, ale byli w naszych szeregach zawodnicy dzięki którym, z tego chaosu potrafiliśmy wychodzić szybkimi akcjami i zazwyczaj rywale nie mieli już na nas recepty. Grupa zmienników udowodniła swoją wartość i w końcu poczuła smak wygrywania, który nie był im dany gdy w turniejach grywali jako RCC II. Dwa nazwiska dziś pokazały się szczególnie dobrej strony, a to zwiastuje ciekawą rywalizację zarówno o miejsce w pierwszym składzie jak i w turniejowej 12-stce na zawody mistrzowskie w Rudzie Śląskiej - podsumował trener Mateusz Nowak.

Pewność siebie, którą mogli zyskać w niedzielnych sparingach zawodnicy spoza pierwszego składu, z pewnością przyda się w zbliżających się turniejach ćwierćfinałowej rundy Mistrzostw Polski. Częstochowianom pozostały dwa tygodnie treningów do kolejnych zawodów, które odbędą się w Rudzie Śląskiej.

Rugby Club Częstochowa - AZS AWF Warszawa 6:3 / 5:2 / 6:2

Skład RCC: Jureczko, Popczyk, Jakubczak, Balsam, Gola, Weżgowiec (kpt.), Bednarek - Rokosa, Jasiak, Ociepa, Antczak, Wachelka

Zobacz też

W niedzielę sparing z AZS AWF Warszawa

Świetny start, słaby finisz

Ani kroku wstecz!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.