W niedzielę sparing z AZS AWF Warszawa

FNM / 2014-09-27

Już jutro zawodnicy RCC rozegrają serię gier kontrolnych z drużyną AZS AWF Warszawa w ramach przygotowań do drugiego turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski Seniorów. Sparingi zostaną rozegrane na obiekcie treningowym RCC - Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym.

fot. Klaudia Oboza

Do kolejnego turnieju eliminacyjnego MPS pozostały dwa tygodnie, a więc sparing w ten weekend ma na celu po pierwsze podtrzymać rytm startowy. Ze względu na regionalny charakter eliminacji MPS, jako potencjalni rywale takich meczy odpadają wszystkie drużyny z grupy eliminacyjnej Południe. Stąd też decyzja o rozegraniu sparingu z AZS AWF Warszawa.

Niedzielnie pojedynki mają być też szansą na większą porcję gry dla zawodników, którzy jesienią nie znajdują miejsca w wyjściowym składzie drużyny, a nawet mają problem z wywalczeniem miejsca w turniejowej "dwunastce". W związku z tym odpoczywać zupełnie od gry będzie Michał Krzypkowski, ze względu na uraz nie zagra Kuba Sterna, a obserwację drużyny z boku boiska wybrał tym razem grający trener Mateusz Nowak. Czego możemy więc spodziewać się po niedzielnych meczach? W pierwszej kolejności trzeba oczekiwać szczególnego zaangażowania i woli walki wśród zawodników, którzy pojawią się na boisku, gdyż dla wielu z nich będzie to kluczowa okazja do udowodnienia swojej przydatności drużynie w warunkach meczowych.

Rugby Club Częstochowa - AZS AWF Warszawa
28.09.2014 / godz. 11:00 / Miejski Stadion Lekkoatletyczny
Wstęp wolny.

Zobacz też

Świetny start, słaby finisz

Ani kroku wstecz!

Najmłodsi grali w Krakowie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.