W niedzielę sparing z AZS AWF Warszawa

FNM / 2014-09-27

Już jutro zawodnicy RCC rozegrają serię gier kontrolnych z drużyną AZS AWF Warszawa w ramach przygotowań do drugiego turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski Seniorów. Sparingi zostaną rozegrane na obiekcie treningowym RCC - Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym.

fot. Klaudia Oboza

Do kolejnego turnieju eliminacyjnego MPS pozostały dwa tygodnie, a więc sparing w ten weekend ma na celu po pierwsze podtrzymać rytm startowy. Ze względu na regionalny charakter eliminacji MPS, jako potencjalni rywale takich meczy odpadają wszystkie drużyny z grupy eliminacyjnej Południe. Stąd też decyzja o rozegraniu sparingu z AZS AWF Warszawa.

Niedzielnie pojedynki mają być też szansą na większą porcję gry dla zawodników, którzy jesienią nie znajdują miejsca w wyjściowym składzie drużyny, a nawet mają problem z wywalczeniem miejsca w turniejowej "dwunastce". W związku z tym odpoczywać zupełnie od gry będzie Michał Krzypkowski, ze względu na uraz nie zagra Kuba Sterna, a obserwację drużyny z boku boiska wybrał tym razem grający trener Mateusz Nowak. Czego możemy więc spodziewać się po niedzielnych meczach? W pierwszej kolejności trzeba oczekiwać szczególnego zaangażowania i woli walki wśród zawodników, którzy pojawią się na boisku, gdyż dla wielu z nich będzie to kluczowa okazja do udowodnienia swojej przydatności drużynie w warunkach meczowych.

Rugby Club Częstochowa - AZS AWF Warszawa
28.09.2014 / godz. 11:00 / Miejski Stadion Lekkoatletyczny
Wstęp wolny.

Zobacz też

Świetny start, słaby finisz

Ani kroku wstecz!

Najmłodsi grali w Krakowie

Już niedługo...

Trening naborowy do grup młodzik i kadet

każda środa września

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.