Najmłodsi grali w Krakowie

OP / 2014-09-26

W minioną niedzielę w Krakowie odbył się turniej dzieci i młodzieży w którym udział wzięły młodzieżowe drużyny Rugby Clubu Częstochowa.

Mimo obfitych opadów deszczu do Krakowa wybrała się liczna grupa częstochowskich młodzików oraz mini-żaków. Na szczęściu już na mijescu pogoda okazała się dużo łaskawsza dzięki czemu nasi najmłodsi zawodnicy rozegrali pięć gier w rugby tag, ostatecznie zajmując w turnieju przedostatnie miejsce. Nasi młodzi rugbyści rywalizowali z drużynami ze Śląska, Krakowa, Nowego Sącza oraz czeskiego Havirova - zwyciężając tego dnia jedynie gospodarzy. Warto jednak wziąć pod uwagę, że niemal cała ta grupa zaczęła swoją przygodę z rugby zaledwie kilka tygodni temu.

Ich starsi koledzy zostali natomiast połączeni z zawodnikami Rudy Śląskiej oraz Sosnowca reprezentując w grupie młodzików "Śląsk". Drużyna niestety uległa zespołom Raby Gorce Niżne oraz graczom z Nowej Huty, plasując się na trzecim miejscu w swojej kategorii wiekowej. Młodzi reprezentanci RCC zdobyli jednak kolejne doświadczenia, natomiast dla trenera była to okazja do sprawdzenia, nad którymi elementami należy popracować intensywniej na treningu.

Zawody miały charakter międzynarodowy, gdyż do rywalizacji stanęła drużyna z Czech - RC Havirov. Po zakończonych pojedynkach wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaskę z grilla i krakowskiego obwarzanka. Zawodnicy oraz zawodniczki otrzymali medale i zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Częstochowy.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Ani kroku wstecz!

Świetny start, słaby finisz

Zaczynamy walkę o Mistrzostwo Polski! Niedziela...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.