Przed nami pierwsze zawody... w nocy

TO / 2014-08-20

Co ciekawego można robić w sobotnią noc w Częstochowie? Jeśli komuś opatrzyły się już miejscowe dyskoteki, możliwości zostaje naprawdę niewiele. Jednak w najbliższy weekend będzie inaczej!

Oprócz klasycznego rugby, odbywały się już w Polsce np. rozgrywki na piasku, ale jak dotąd nigdy nie było turnieju... w środku nocy. Na taki pomysł wpadli działacze RC Częstochowa, którzy organizują I Nocny Turniej Rugby w najbliższy weekend. Oczywiście rugbiści nie będą grać zupełnie po ciemku, bo do dyspozycji będą mieć sztuczne oświetlenie.

W turnieju, który rozpocznie się w sobotę o 22.00, będą rywalizować zarówno męskie, jak i żeńskie ekipy. Nie jest jeszcze do końca znana obsada zawodów, jednak możemy być pewni, że ze strony gospodarzy wystąpią dwie męskie i jedna żeńska drużyna. Można się spodziewać przyjazdu kilku zespołów z regionu, które będą chciały w ten sposób sprawdzić się w boju przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek Mistrzostw Polski Rugby 7, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu. Nie inaczej jest w przypadku częstochowian, szczególnie iż pierwszy turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w naszym mieście. Mimo iż sobotni nocny turniej będzie miał charakter typowo towarzyski, będzie to świetna okazja do przećwiczenia pewnych elementów gry i nabrania pewności siebie przed sezonem ligowym.

Sobotnio-niedzielny I Nocny Turniej Rugby, którego organizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia Miasta Częstochowy, odbędzie się na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego, a wstęp na nie jest bezpłatny. Jak zwykle na zawodach organizowanych przez RCC, świetnie odnajdą się na nim widzowie nie mający wielkiego pojęcia o rugby - zasady gry będą na bieżąco wyjaśniane przez spikera. Ze względu na porę zawodów, na trybunach spodziewamy się typowo rozrywkowej atmosfery, zatem zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, płeć i religię!

Zobacz też

Udany sparing na początek sezonu

Czas na powrót

Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.