Puchar Śląska za nami

Maciej Gnych / 2008-09-21

W miniony weekend częstochowscy juniorzy uczestniczyli w dwudniowym wyjeździe szkoleniowym w Piekarach Śląskich, organizowanym przez Ślaski Związek Rugby. Pierwszego dnia wyjazdu, młodzi adepci rugby uczestniczyli w 2 treningach podnoszących umiejętności w i ukierunkowujących ich ku nowemu, nowoczesnemu rugby, w którym najważniejsza jest nie siła, lecz szybkość oraz spryt.

Natomiast w sobotę na kompleksie sportowym MOSiR Olimpia odbył się turniej rugby siedmioosobowego. W zawodach o Puchar Śląska uczestniczyło 6 ekip. Rugby Club Ruda Śląska, Biało-Czarni Bytom, Koliber Sosnowiec, RC Częstochowa, Dragonia Mosina, oraz drużyna składająca się z zawodników z Małopolski. Po rozlosowaniu grup, Częstochowianie trafili na Dragonię Mosina oraz Rudę Śląską. Po pewnie wygranym meczu z Mosiną 17:0, zawodnicy z Częstochowy ulegli 7:10 zaprzyjaźnionej ekipie z Rudy Śląskiej, która ostatecznie zdobyła I miejsce w sobotnich zawodach. Niestety, częstochowianie w 2 kolejnych meczach z Biało-Czarnymi Bytom oraz Kolibrem Sosnowiec również przegrali, choć pokazywali bardzo ładną grę, a co najważniejsze, nawiązywali wyrównaną walkę z późniejszymi medalistami turnieju.
Mimo dopiero 4 miejsca, wyjazd przyniósł istotne korzyści. Grupa młodych zawodników miała po raz pierwszy okazję uczestniczenia w prawdziwych zawodach i oprócz doświadczenia i ogrania wywieźli oni ze Śląska motywację, by ciężko pracować i poznawać kolejne arkana sztuki gry w rugby.

Zobacz też

Coraz bliżej...

Pierwsze podium!

Rugbiści piłkarzami

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.