Puchar Śląska za nami

Maciej Gnych / 2008-09-21

W miniony weekend częstochowscy juniorzy uczestniczyli w dwudniowym wyjeździe szkoleniowym w Piekarach Śląskich, organizowanym przez Ślaski Związek Rugby. Pierwszego dnia wyjazdu, młodzi adepci rugby uczestniczyli w 2 treningach podnoszących umiejętności w i ukierunkowujących ich ku nowemu, nowoczesnemu rugby, w którym najważniejsza jest nie siła, lecz szybkość oraz spryt.

Natomiast w sobotę na kompleksie sportowym MOSiR Olimpia odbył się turniej rugby siedmioosobowego. W zawodach o Puchar Śląska uczestniczyło 6 ekip. Rugby Club Ruda Śląska, Biało-Czarni Bytom, Koliber Sosnowiec, RC Częstochowa, Dragonia Mosina, oraz drużyna składająca się z zawodników z Małopolski. Po rozlosowaniu grup, Częstochowianie trafili na Dragonię Mosina oraz Rudę Śląską. Po pewnie wygranym meczu z Mosiną 17:0, zawodnicy z Częstochowy ulegli 7:10 zaprzyjaźnionej ekipie z Rudy Śląskiej, która ostatecznie zdobyła I miejsce w sobotnich zawodach. Niestety, częstochowianie w 2 kolejnych meczach z Biało-Czarnymi Bytom oraz Kolibrem Sosnowiec również przegrali, choć pokazywali bardzo ładną grę, a co najważniejsze, nawiązywali wyrównaną walkę z późniejszymi medalistami turnieju.
Mimo dopiero 4 miejsca, wyjazd przyniósł istotne korzyści. Grupa młodych zawodników miała po raz pierwszy okazję uczestniczenia w prawdziwych zawodach i oprócz doświadczenia i ogrania wywieźli oni ze Śląska motywację, by ciężko pracować i poznawać kolejne arkana sztuki gry w rugby.

Zobacz też

Coraz bliżej...

Pierwsze podium!

Rugbiści piłkarzami

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.