Udany sparing na początek sezonu

OK / 2014-08-19

Po plażowym wypoczynku na Sopot Beach Rugby przyszedł czas na powrót do regularnych treningów i wznowienia walki o kolejne zwycięstwa. W miniony weekend nasi rugbiści zawitali do Bytomia, aby przed sezonem rozegrać kilka gier kontrolnych z gospodarzami.

Nasi zawodnicy rozegrali cztery mecze z drużyną Czarni w Bytomiu. Występ okazał się wyjątkowo udany, gdyż częstochowianie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa w żadnym z rozegranych spotkań. W przyłożeniach punkty rozkładały się następująco - 4:2, 2:1, 8:3, 4:0.

"Grę swojej drużyny oceniam dobrze, był to nasz pierwszy mecz po dłuższej przerwie, a mimo to zaprezentowaliśmy się na naprawdę dobrym poziomie. Poprawę widać zwłaszcza w grze w obronie nad którą pracowaliśmy przez ostatnie pół roku. Spotkanie to było również okazją do sprawdzenia swoich sił dla zawodników, którzy nie grali często w pierwszym składzie, w zeszłym sezonie." skomentował turniej jeden z zawodników - Michał Krzypkowski.

Dobra postawa naszych rugbistów w sparingach, wskazuje iż panowie zagwarantują nam dużo rugbowych emocji w jesiennej rundzie rozgrywek, która rozpoczyna się już za dwa tygodnie. W ostatni weekend wakacji przeniesiemy się na boisko przy ulicy Kopalnianej, gdzie nasi rugbiści po raz pierwszy w tym sezonie zawalczą o ligowe punkty. Tymczasem zarówno przed naszymi rugbistami jak i rugbistkami kolejna okazja do gry - turniej nocny, który organizowany jest przez nasz klub już w tę sobotę 23 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

W Bytomiu naszą drużynę reprezentowali: Bednarek Rafał, Balsam Karol, Jakubczak Jakub, Krzypkowski Michał, Popczyk Daniel, Puczka Marcel, Rokosa Jakub, Weżgowiec Patryk

Zobacz też

Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

Czas na powrót

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.