Czas na powrót

OK / 2014-08-08

Nasi rugbyści po krótkim posezonowym odpoczynku wrócili do regularnych treningów. Ostatnimi czasy nie brakowało im rugbowych emocji, dlatego też mała przerwa na zregenerowanie sił była wskazana.

Seniorzy sumiennie przepracowali cały sezon, biorąc udział w wielu turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 nie raz osiągając niemałe sukcesy, kiedy to stawali na podium. Dodatkowo, aż dwa turnieje rundy wiosennej odbyły się w Częstochowie, w tym najważniejszy finałowy. Ten ostatni wymagał ogromnego wkładu pracy nie tylko na treningach, ale także poza nimi, gdyż każdy organizacyjny szczegół musiał zostać dopracowany. Teraz, po krótkiej przerwie seniorzy wznowili treningi, aby powoli przygotowywać się do kolejnych jesiennych zmagań. Rozgrywki będą odbywały się w zupełnie innej formie niż dotychczas, o czym pisaliśmy ostatnio.

Inaczej sprawa wygląda u naszych rugbistek. Dziewczyny ze względu na braki kadrowe nie wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorek w rundzie wiosennej, jednakże cały czas brały czynny udział w treningach, pozostając w gotowości do ewentualnego startu w rozgrywkach. Nie sposób również zapomnieć o naszych najmłodszych podopiecznych czyli sekcjach młodzieżowych, którzy także z dużym entuzjazmem powrócili do treningów.

Tymczasem zarówno sekcja żeńska jak i męska czeka na ostatni punkt odpoczynku czyli Sopot beach rugby - Mistrzostwa Polski w rugby na plaży. Co roku jest to okazja do dobrej zabawy z całym rugbowym środowiskiem.

Zobacz też

Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

"Wolę uczyć zawodników myślenia.."

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.