Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

TO / 2014-08-04

Od jesieni rozgrywki o Mistrzostwo Polski w olimpijskiej odmianie rugby wśród seniorów wkraczają w nową erę.

System rozgrywek będzie o wiele bardziej rozbudowany. Będą one podzielone na 3 fazy. Tym razem nie jeden turniej będzie decydował o awansie do fazy finałowej, a eliminacje. które będą się składać z co najmniej czterech turniejów w każdym z czterech regionów kraju. Najlepsze drużyny awansują do jednodniowych turniejów półfinałowych. Stąd 12 najlepszych ekip spotka się w finale Mistrzostw Polski, który będzie dwudniowym świętem rugby 7.

Co ciekawe, zespoły, które z eliminacji nie dotrą do dalszych etapów rozgrywek, będą walczyć o pewnego rodzaju nagrodę pocieszenia - Puchar Regionu, który zostanie przyznany najlepszym ekipom na północy i południu kraju spośród tych, które odpadną w fazie eliminacyjnej lub półfinałowej. Rozgrywki o Puchar Regionu będą się składać z dwóch turniejów w każdej grupie.

Pełen regulamin rozgrywek można znaleźć na stronie Polskiego Związku Rugby. Miejmy nadzieję, że tak rozbudowana forma rozgrywek przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego i atrakcyjności rugby 7."

Zobacz też

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

"Wolę uczyć zawodników myślenia.."

Wypowiedzi po finale PLR7

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.