Coraz bliżej...

Tomasz Ociepa / 2008-09-12

Zarząd Rugby Club Częstochowa czyni już ostatnie przygotowania do wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie debiut Polskiej Ligi Rugby 7 pod Jasną Górą. Według wstępnych zapowiedzi klubów, na stadionie przy ul. Dąbrowskiego 27 września oprócz gospodarzy w akcji będziemy mogli zobaczyć drużyny z Rudy Śląskiej, Sosnowca, Łodzi, Zduńskiej Woli, Bełchatowa, a nawet... Gdyni.

Turniej rozpocznie się punktualnie o godz. 10.00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego 58/64 (CKS "Budowlani"). Dokładny przebieg zawodów jest uzależniony od ilości drużyn, które zdecydują się przyjechać do Częstochowy. Możemy się spodziewać, że faza decydująca ostatecznie o podziale miejsc rozpocznie się ok. godz. 12.00-13.00, a całe zawody potrwają do 14.00-15.00. Oprócz samych rozgrywek rugbistów, zaplanowano także imprezy towarzyszące, m. in. konkurs z udziałem publiczności.Patronami medialnymi zawodów będzie "Gazeta Wyborcza", a także TVP Katowice. Ponadto organizację imprezy wspomagają firmy: LECH-POL, Usługi murarsko-tynkarskie - Zdzisław Konefał oraz Michaś.


Dojazd na Miejski Stadion Lekkoatletyczny liniami autobusowymi:
- przystanek "Stadion CKS Budowlani": 13(kierunek Kucelin Szpital), 15(Bór Wypalanki), 21(Błeszno), 22(Łojki)
- przystanek "Skrzyneckiego": 13(kierunek Tysiąclecie Szpital), 15(Kukuczki), 21(Kiedrzyn), 22(Gombrowicza)Wstęp na zawody wolny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Częstochowy i okolic do spędzenia czasu w atrakcyjny sposób na turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w sobotę 27 września!

Zobacz też

Pierwsze podium!

Rugbiści piłkarzami

Rugbiści gotowi do startu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.