Relacja z obozu przygotowawczego RCC

TO / 2014-07-01

Za graczami RCC dwudniowe zgrupowanie, które było jednym z ostatnich elementów przygotowań do sobotniego finału PLR7.

fot. Klaudia Oboza

Obóz rozpoczęły testy sprawnościowe. W sobotę po południu odbył się kolejny trening, a po przerwie obiadowej i zakwaterowaniu w ośrodku, zawodnicy rozegrali kilka sparingów w pełnym kontakcie. Uzupełnieniem pierwszego dnia treningu była analiza video odbytych treningów. W niedzielę plan dnia był podobny, dzięki czemu była okazja do poprawienia wskazanych wcześniej błędów.

"Dwa dni spędzone na zgrupowaniu były bardzo ciężkie pod względem ilości treningów, lecz dzięki zaangażowaniu każdego zawodnika pozwoliły na przeanalizowanie i poprawienie błędów popełnianych na boisku. Mieliśmy okazję zgrać się jeszcze bardziej z innymi zawodnikami, a także spróbować kilku nowych zagrań, które mam nadzieję przyniosą medal w turnieju finałowym." - skomentował weekendowe zmagania zawodnik RCC Jakub Jakubczak.

Teraz pozostaje tylko odliczać dni do najważniejszego w historii częstochowskiej ekipy turnieju. Kto jeszcze nie zarezerwował swojego biletu na sobotni finał, może to zrobić tutaj. Wspieraj dopingiem zielono-czarnych w finale!

Zobacz też

Weekendowe zgrupowanie częstochowian

5 lipca finał ligi w Częstochowie. Walczymy o...

Kolejny udany występ seniorów

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.