5 lipca finał ligi w Częstochowie. Walczymy o medal!

FNM / 2014-06-17

W pierwszy lipcowy weekend w Częstochowie zjawi się 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby 7 by rywalizować o tytuł mistrza. Finał ten będzie najważniejszą imprezą, jaką kiedykolwiek organizował Rugby Club Częstochowa.

Od lat system rozgrywek PLR7 wygląda tak samo. Do finałowego starcia awansuje 8 pierwszych drużyn w tabeli rozgrywek. W tej chwili sklasyfikowanych jest w niej 41 zespołów. Rugby Club Częstochowa znajduje się na drugiej pozycji, a do liderującego Husara Bolesławiec traci... jeden punkt. Gdyby finał miał odbyć się dziś, oprócz tych dwóch klubów awans uzyskałyby: Tytan Gniezno, RK Unisław, Kaskada, Gentlemen's RC Łódź, AZS ZUT Szczecin i Miedziowi Lubin. Ze wszystkimi tymi drużynami za wyjątkiem RK Unisław, nasi zawodnicy mierzyli się już na boisku w tym sezonie. Z każdą, za wyjątkiem Husara Bolesławiec, odnieśliśmy przynajmniej jedno zwycięstwo.

Przy okazji lipcowego finału wszystko ma być wyjątkowe. W planach jest największy dotychczas zestaw atrakcji towarzyszącej rugbowym pojedynkom. - To mają być zawody nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym. Mamy bogate plany i wierzę, ze uda nam się je zrealizować dzięki pozyskanej do współpracy rekordowej liczbie sponsorów. Wspólnie zrobimy w Częstochowie wielkie sportowe święto - zdradza Prezes RCC Katarzyna Sterna.

Po raz pierwszy zawody rugby w Częstochowie będą biletowane. Wstęp na finał kosztować będzie 5 zł, a darmowy pozostanie dla osób do 18 roku życia. - To przemyślana decyzja. Po pierwsze poziom sportowy i wszystkie towarzyszące wydarzenia warte są znacznie więcej. Po drugie, bodźcem do podjęcia tej decyzji było niezwykłe zaangażowanie i poświęcenie jakie obserwujemy w tym sezonie u naszych rugbistów. Po tym jak w zeszłym roku uporządkowaliśmy wiele organizacyjnych spraw w klubie, zawodnicy odwdzięczyli się wyjątkową pracą na treningach i zawodach - są po prostu tytanami pracy. Symboliczne 5 zł. za możliwość obejrzenia ich w najważniejszych zawodach w życiu, to naszym zdaniem uczciwa propozycja - wyjaśnia Prezes Katarzyna Sterna.

Co więc czeka na nas 5 lipca w Częstochowie? 8 drużyn rozegra łącznie 18 meczy, rywalizując na początku w 2 grupach. W Częstochowie zjawi się 96 zawodników i co najmniej 8 szkoleniowców. Kiedy poznamy ostateczne rozstrzygnięcia wręczone zostanie 45 medali, ale tylko jeden puchar. Puchar dla zwycięzcy Polskiej Ligi Rugby 7.

Zobacz też

Kolejny udany występ seniorów

Kolejne rugbowe emocje w Częstochowie przed nami

"Lepiej się czuję na boisku, niż jako widz."

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.