Kolejny udany występ seniorów

TO / 2014-06-16

Za nami ostatni turniej Polskiej Ligi Rugby 7 przed finałową rozgrywką w Częstochowie. Przy ul. Kopalnianej w skromnej stawce czterech drużyn, pierwszy zespół RCC odniósł pewne zwycięstwo.

fot. Andrzej Mitek

W sobotę częstochowianie wystawili dwie drużyny, dzięki czemu szansę sprawdzenia się w boju otrzymali także młodzi zawodnicy RCC, którzy dopiero od niedawna trenują z seniorskim składem. Gospodarze rywalizowali z ekipami z Rudy Śląskiej oraz Bielska-Białej.

W inauguracyjnym spotkaniu na boisko wyszły obie częstochowskie ekipy. Mimo ambitnej postawy rezerw, dobrze zgrana ze sobą pierwsza drużyna RCC nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa, choć jakość gry mogła pozostawiać nieco do życzenia. W dalszej części turnieju, pierwszy zespół gospodarzy złapał już odpowiedni rytm gry. Nasi zawodnicy uporali się z siłowo grającą ekipą z Rudy Śląskiej, a w trzecim spotkaniu pewnie wypunktowali bielszczan, dzięki czemu zakończyli turniej z kompletem trzech zwycięstw. Druga drużyna RCC uplasowała się natomiast na ostatnim miejscu. Mimo chwilami dobrej gry w ataku, błędy w obronie nie pozwoliły na "urwanie" punktów drużynom ze Śląska.

Sobotni turniej dla częstochowian miał przede wszystkim szkoleniowe znaczenie i pozwolił na wypróbowanie pewnych rozwiązań taktycznych. Patrząc na grę gospodarzy, można z nadziejami oczekiwać finałowego turnieju w Częstochowie, gdzie potencjał poszczególnych drużyn będzie o wiele bardziej wyrównany, a o punkty będzie znacznie trudniej, niż w sobotnich zawodach."

Zobacz też

Kolejne rugbowe emocje w Częstochowie przed nami

"Lepiej się czuję na boisku, niż jako widz."

W Rzeszowie jednak nie powalczymy

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.