Kolejne rugbowe emocje w Częstochowie przed nami

JM / 2014-06-12

Już w najbliższą sobotę częstochowscy kibice będą mieli, kolejną już w tym sezonie, okazję na obejrzenie zmagań swojej drużyny podczas turnieju PLR7 rozgrywanego przy ulicy Kopalnianej. Dzięki zaangażowaniu działaczy RCC, na niespełna miesiąc przed turniejem finałowym, częstochowscy rugbiści znów wybiegną na boisko w roli gospodarzy. Nieznana jest jeszcze ostateczna formuła sobotniego spotkania oraz liczba drużyn jakie zobaczymy, ale emocji z pewnością nie zabraknie.

Częstochowianie wchodzą w decydującą fazę przygotowań do finału, na którym skupiają się od początku rundy wiosennej. Pomimo ciężkich treningów w ostatnich tygodniach, nie widać zmęczenia w drużynie. Każdy zawodnik będzie chciał pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony i dowieść, że zasługuje na miejsce w szerokim składzie na lipcowy turniej. Jako że drobnego urazu barku nabawił się Kuba Jakubczak, nie zobaczymy go walczącego na boisku. Trener będzie miał jednak do dyspozycji wszystkich pozostałych zawodników. Chcąc sprawdzić formę i zaangażowanie swych podopiecznych, zdecydował się wystawić dwie drużyny gospodarzy.

"Jest to ostatni sprawdzian dla nas przed finałem. Dla mnie wynik nie ma znaczenia liczy się tylko konsekwencja taktyczna i sprawdzenie zawodników walczących o miejsce w składzie na finał, dlatego wystawiamy dwie drużyny. Ostatni tydzień pracowaliśmy jeszcze z dużymi obciążeniami, a więc dopiero po tym turnieju zacznie się okres regeneracji i odbudowy. Na tydzień przed finałem wybrana zostanie 15-stka która pojedzie na dwudniowy obóz, a po nim poznamy 12-osobowy skład, który 5 lipca będzie walczył o medal." - skomentował trener Mateusz Nowak.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich zainteresowanych, 14 czerwca na Stadion przy ulicy Kopalnianej w Częstochowie. Pierwszy gwizdek będzie można usłyszeć już o godzinie 10:30.

Zobacz też

"Lepiej się czuję na boisku, niż jako widz."

W Rzeszowie jednak nie powalczymy

Jedziemy po kolejne zwycięstwo

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.