Jedziemy po kolejne zwycięstwo

TO / 2014-05-28

1 czerwca nasi rugbiści zakończą zasadniczą część rozgrywek Polskiej Ligi Rugby 7 wyjazdem do Rzeszowa. Mimo, iż nie muszą się już martwić o miejsce w finałowej stawce ośmiu drużyn, celem drużyny będzie kolejne w tej rundzie turniejowe zwycięstwo.

Kilka tygodni temu weszliśmy w fazę bardzo ciężkich treningów i budujemy drugi szczyt formy już pod kątem finału - mówi trener zespołu Mateusz Nowak. - Na pewno nie będzie świeżości i w Rzeszowie "nożka się jeszcze nie będzie kręcić".

Częstochowska ekipa, która postawiła w tym roku na rozgrywki siódemkowe, z turnieju na turniej prezentuje się coraz lepiej, jeśli chodzi o zgranie i organizację gry. - Mamy ustabilizowany skład na wysokim poziomie i bez względu na wszystko jedziemy walczyć o zwycięstwo. Dla mnie to będzie kolejny etap budowania zespołu i weryfikacji na ile zawodnicy potrafią wprowadzać w życie założenia taktyczne. A tutaj także szykujemy kilka niespodzianek pod kątem finału. - kończy szkoleniowiec.

Na tę chwilę nie wiadomo, jakie zespoły będą rywalami częstochowian w niedzielnym turnieju. Jednak bez względu na to, można się spodziewać, że nasz zespół będzie jednym z faworytów zawodów i pozostaje trzymać kciuki za udany występ.

Zobacz też

Nie schodzimy z podium - 3 miejsce w Lubinie!

Zwycięstwo w turnieju w Zduńskiej Woli!

Na podium w Bytomiu!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.