Rugbiści piłkarzami

Tomasz Ociepa / 2008-09-04

Zawodnicy RC Częstochowa jeszcze nie odpoczną po sobotnim turnieju PLR 7 w Sosnowcu, a już zagrają w kolejnych zawodach - tym razem jednak... piłkarskich. Turniej "Medalik Cup", który odbędzie się w niedzielę 7 września na stadionie Rakowa przy ul. Limanowskiego, będzie kolejną okazją by pokazać się częstochowskiej publiczności. Organizatorzy oprócz emocji futoblowych zapowiadają także spory wachlarz innych atrakcji, m. in. pokaz rugby w wykonaniu naszych graczy.

W turnieju obok rugbistów wezmą udział reprezentanci częstochowskich for internetowych: kibiców Włókniarza, AZS-u, Rakowa, czestochowaforum.pl, oraz forum akwarystów. Drużyny te zostaną podzielone na 2 grupy, a rozgrywki zwieńczą półfinały i finał. Zawody rozpoczną się już o godzinie 9.oo i potrwają do 21.oo. Tym, którym nie wystarczy obserwacja walki na boisku, organizatorzy proponują:

- możliwość znakowania swojego roweru (doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą)
- pokaz tańca nowoczesnego
- pokaz gry w rugby
- pokaz działania psa policyjnego - przewodnika
- pokaz filipińskiej sztuki walki Modern Arnis
- wiele ciekawych konkursów dla każdego, w których można wygrać atrakcyjne nagrody
- malowanie twarzy najmłodszym widzom turnieju
- możliwość uzyskania fachowej porady od przedstawiciela firmy Commercial Union
- prezentacja i możliwość uzyskania informacji od pracowników firmy BOLO&GUSTAW na temat systemów nagłaśniania samochodów
- pyszny catering, na ciepło i na zimno
- w tle przyjemna dla ucha muzyka

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, gracze RC Częstochowa zaprezentują się w nowych, efektownych strojach, oddających zielono-czarne barwy klubu. - Jest to dla nas dobra okazja, by pokazać się w mieście i lepiej wypromować rugby. Wynik jaki osiągniemy w turnieju nie ma dla nas większego znaczenia, gramy przede wszystkim dla zabawy. - mówi Jakub Mitek, który poprowadzi drużynę rugbistów na Medalik Cup. Elementem, który podniesie atrakcyjność widowiska, będzie z pewnością fakt, że w każdym zespole przez przynajmniej 10 minut w każdej połowie zagrać będzie musiała przedstawicielka płci pięknej. - To ciekawy pomysł, podkreślający rozrywkowy charakter tej imprezy. U nas na "żeńskiej pozycji" wystąpi najprawdopodobniej dziewczyna któregoś z zawodników. - dodaje Mitek.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na stronie internetowej www.medalik-cup.czest.pl.
II edycja Medalik Cup - niedziela, Miejski Stadion Piłkarski "Raków", godz. 9.00-21.00

Zobacz też

Rugbiści gotowi do startu

Roboprojekt kolejnym sponsorem RCC !

"Nadchodzi ciekawy czas"

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.