Na podium w Bytomiu!

TO / 2014-04-29

Za naszymi zawodnikami pierwszy wyjazdowy turniej PLR 7. W licznej i bardzo wyrównanej stawce Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 3. miejsce!

fot. Monika Stolarska

W rozgrywkach grupowych częstochowianie mieli za rywali dobrze znaną ekipę Gentlemans Łódź, a także młode i nieobliczalne zespoły Miedziowych Lubin i AZS Rzeszów. W naszej drużynie spośród kluczowych zawodników zabrakło Jakuba Jakubczaka, a także Grzegorza Szkopiaka, dzięki czemu szansę debiutu w pierwszym składzie otrzymał Rafał Bednarek. Za to tym razem swoją pozytywną energię do drużyny mógł wnieść Daniel Królak, częstochowianin grający na co dzień w Norwegii w barwach drużyny z Bergen.

Na samym początku RCC przyszło sprawdzić siłę drużyny z Dolnego Śląska. Zielono-czarni nie mieli problemów z pewnym pokonaniem Miedziowych, nie pozwalając rywalom na zdobycie żadnych punktów.

Po blisko godzinnej przerwie, nasi zawodnicy ponownie wyszli na boisko, tym razem przeciw łódzkiemu zespołowi. Tym razem Gentlemans postawili znacznie silniejszy opór niż w ostatnich turniejach, rozgrywanych w Częstochowie i to oni zdobyli pierwsze przyłożenie, długo utrzymując prowadzenie. Dopiero w drugiej połowie częstochowianie zdołali wyrównać stan spotkania, jednak nerwowość i słaby poziom gry naszej drużyny w tym meczu nie pozwolił na nic więcej, niż remis.

Mimo to, zawodnicy RCC z dużym spokojem mogli przygotować się do ostatniej grupowej potyczki z akademikami z Rzeszowa, gdyż awans do półfinału był niemal przesądzony, a celem zespołu było już tylko wygranie grupy. Ponownie nasza drużyna stanęła na wysokoci zadania i przez całe spotkanie raczej kontrolowała wynik, choć indywidualne akcje wyróżniających się zawodników z Podkarpacia pozwalały im na odrobienie części strat.

W tym momencie turniej dla częstochowian rozpoczął się na dobre i pozostała tylko walka o miejsca na podium wśród czterech najlepszych drużyn turnieju. W półfinale RCC trafił na ekipę Tytana Gniezno. Po zaciętym spotkaniu z grającym tego dnia dokładniej i skuteczniej przeciwnikiem, nasz zespół przegrał różnicą jednego przyłożenia, co skazywało go walkę o 3. miejsce - po raz kolejny z rzeszowianami. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, górą byli nasi zawodnicy i tym samym RCC zajął miejsce na podium bytomskiego turnieju, otrzymując zasłużenie unikalny puchar.

Sobotni sukces naszej drużyny pozwolił na umocnienie się w czołowej ósemce ligi, która w lipcu rozegra finałowy turniej w Częstochowie. Szczególną uwagę w Bytomiu wzbudzała waleczna postawa Jakuba Sterny, który dynamicznymi wejściami w linię obrony przeciwnika zdobył niezliczoną ilość metrów, a także wymarzony debiut w pierwszej siódemce Rafała Bednarka, który na skrzydle aż trzykrotnie bezbłędnie kończył akcje częstochowian przyłożeniami.

- Kolejny dobry turniej i kolejny krok w kierunku realizacji założonych celów. - komentował sobotnie zawody trener zespołu Mateusz Nowak. - Przyjechaliśmy bez dwóch kontuzjowanych zawodników, którzy w pierwszym turnieju zaczynali wszystkie mecze w pierwszym składzie - Szkopiaka i Jakubczaka, ale zastępcy spisali się bardzo dobrze i także dzięki nim to podium udało się zdobyć.

Szkoleniowiec zauważa również błędy w grze swojej drużyny. - Teraz musimy się skupić nad tym, by tę naszą dobrą, poukładaną i wyrachowaną grę umieć prowadzić przez pełne 14 minut każdego meczu, bo problemem są właśnie chwilowe przestoje. Chciałbym, żeby cały turniejowy skład był jeszcze bardziej wyrównany, w tej płaszczyźnie jest jest jeszcze pole do poprawy, i ten aspekt będzie kluczowy w drugiej połowie rundy wiosennej - kończy Nowak.

1. Rugby Club Ruda Śląska
2. Tytan Gniezno
3. Rugby Club Częstochowa
4. AZS Rzeszów
5. Gentlemans Łódź
6. Husar Bolesławiec
7. Czarni w Bytomiu
8. Miedziowi Lubin

Zobacz też

Udany początek wiosny!

Wszystko gotowe... Startujemy!

W sobotę inauguracja sezonu i masa atrakcji na...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.