Nie zabrakło atrakcji na Stadionie Rugby

FNM & OK / 2014-04-16

Sobotni turniej PLR7 rozegrany na Stadionie Rugby przy ulicy Kopalnianej obfitował nie tylko w emocje sportowe, ale także szereg towarzyszących atrakcji przygotowanych z myślą o kibicach, oraz okolicznych mieszkańcach, którzy nie mieli jeszcze okazji oglądać na żywo zmagań rugbistów.

fot. Tomasz Nowak

Już od wczesnych sobotnich godzin turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród najmłodszych furorę robił szczególnie dmuchany zamek - zjeżdżalnia. Kolejka do niego ustawiła się już przed pierwszym meczem. Młodzi kibice mieli także możliwość pomalować swoje twarzy zgodnie z własną inwencją i pomysłem, ale większość z nich wybrała... zielono-czarne barwy naszej drużyny.

Przez cały dzień nieprzerwanie grano także w rugby tag, czyli bezkontaktową odmianę rugby w której zatrzymanie przeciwnika następuje poprzez zerwanie specjalnego paska. Tę części zajęć animowała ze świetnym skutkiem Olga Przybylik, zawodniczka RCC, a także klubowy instruktor w grupie do lat 13.

Oczywiście nie mogło zabraknąć chwil na wytchnienie w trakcie których każdy mógł wrzucić coś na ząb. Dla amatorów słodkości czekała wata cukrowa, oraz kilkanaście różnych ciast przygotowanych przez wolontariuszy. Zgodnie z zapowiedzią każdy mógł także rozstawić swój własny grill, a Ci którzy tego nie zrobili raczyli się specjałami ze stoiska RCC. Nietypową gratką była także możliwość zagrania w Tooball - zręcznościową grę częstochowskiego wynalazcy Tomasza Ociepy (strona na FB).

Obecność kibiców i ich zaangażowanie w doping zdecydowanie pomogły naszym zawodnikom. Emocje w trakcie meczu decydującego o zwycięstwie były tak duże, że zaraz po nim kilku naszych zawodników... rozdało pierwsze w życiu autografy młodym widzom sobotnich zmagań. - Chcemy bardzo mocno zaistnieć w świadomości mieszkańców Dźbowa, a jednocześnie sprawić by każdy nasz turniej był okazją do ciekawego i przyjemnego spędzenia czasu dla osób, którzy są z nami od zawsze. Myślę że w sobotę zrobiliśmy pierwszy krok w tym kierunku, a kolejne turnieje na Stadionie Rugby będą jeszcze lepsze - podsumowała Prezes Katarzyna Sterna.

>> Sobotnia galeria trybun i nie tylko

Zobacz też

W sobotę inauguracja sezonu i masa atrakcji na...

Udany początek wiosny!

Wszystko gotowe... Startujemy!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.