Wszystko gotowe... Startujemy!

FNM / 2014-04-11

Po długiej zimowej przerwie, już jutro przy ul. Kopalnianej odbędą się pierwsze w tym roku oficjalne zawody. Do Częstochowy przyjadą drużyny z czołówki tabeli Polskiej Ligi Rugby7.

fot. Krzysztof Bolkowski

Wraz z rozgrywanym równolegle turniejem w Gdańsku, będzie to inauguracja wiosennej rundy PLR7. Rywalami Rugby Clubu Częstochowa w tych zawodach będą zespoły z Bełchatowa, Łodzi (Gentlemans Łódź), Wrocławia, Bytomia, a także drużyna z Bolesławca, która pewnie wygrała pierwszy z jesiennych turniejów przy ul. Kopalnianej.

Jakiego rezultatu możemy spodziewać się po występie gospodarzy? - Był to nasz najlepiej przepracowany okres przygotowawczy w ostatnich latach, jestem więc spokojny, ale nie stawiam przed drużyną na ten turniej celu w postaci konkretnego miejsca. Raczej chodzi nam o jakość gry i konsekwentne wykorzystywanie mocnych stron. Szczyt formy ma przyjść dla nas zdecydowanie później, dlatego sobotnie zawody to rodzaj wstępu do walki, która potrwa zdecydowanie dłużej niż jedną rundę. - zapowiada trener zespołu Mateusz Nowak. Mocną stroną częstochowian ma być tym razem wyrównany skład drużyny. - Po raz pierwszy o miejsce w składzie na sam turniej była bardzo mocna konkurencja, dlatego wiem że żaden z wybranych 12 zawodników nie będzie miał obaw włożyć głowę, tam gdzie przeciwnik nie włoży nogi. - kończy Nowak.

Sobotni turniej będzie jednak wyjątkowy z innego względu. Towarzyszyć mu będzie wielki piknik, nawiązujący do tradycji na boisku na Dźbowie festynów dla mieszkańców dzielnicy, organizowanych przed laty przez klub piłkarski. W specjalnej strefie każdy częstochowianin będzie mógł rozpalić swojego grilla, raczyć się napojami chłodzącymi, a wszystko to bezpiecznie i na świeżym powietrzu. Szczególnie dużo atrakcji czeka na najmłodszych, którzy będą mieli do dyspozycji dmuchany zamek, atrakcję w postaci malowania twarzy oraz ogromną ilość waty cukrowej. Jak przystało na turniej rugby, każdy chętny pod okiem zawodniczek RCC będzie mógł przybliżyć sobie zasady gry, a nawet spróbować swoich sił w bezkontaktowej odmianie rugby. Będzie można również sprawdzić się w zupełnie nowej grze zręcznościowej - kontaktowej odmianie "piłkarzyków".

Nawiązując do zastosowanej przez szkoleniowca terminologii znanej z ringu, pierwsza runda wiosennej walki z udziałem RCC rozpocznie się w sobotę 12.04 o godz. 11 i potrwa do godzin popołudniowych. Wstęp na zawody oraz strefę "piknikową" jest tradycyjnie bezpłatny.

Zobacz też

W sobotę inauguracja sezonu i masa atrakcji na...

Sezon zacznie się... i zakończy na Stadionie...

Pierwsza drużyna rozpoczęła treningi na murawie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.