W sobotę inauguracja sezonu i masa atrakcji na Stadionie Rugby!

FNM & OK / 2014-04-07

Dużymi krokami zbliża się początek sezonu. Na inaugurację czeka nas turniej PLR7 w Częstochowie, któremu towarzyszyć będzie szereg atrakcji z wielkim grillowaniem na czele. Do sportowej rywalizacji stanie 6 drużyn, w tym oczywiście niezwykle zdeterminowani gospodarze.

fot. Tomasz Nowak

Zgodnie z komunikatem komisarza rozgrywek w Częstochowie wystąpi 6 zespołów. Przeciwnikami RCC będą następujące drużyny: Obliks Bełchatów, K.S. Rugby Wrocław, GRC Łódź, Czarni w Bytomiu i Husar Bolesławiec. Na papierze najmocniejsze z tego grona wydają się być drużyny z Bolesławca, Wrocławia oraz nasi zawodnicy, którzy rozpoczęli ostatni tydzień przygotowań od analizy video wiosennych sparingów. Cztery ostatnie treningi w tym tygodnie będą poświęcone już tylko taktyce, poruszaniu się po boisku, oraz niewielkim akcentom szybkościowym.

Rugbowych emocji w sobotę na pewno nie zabraknie, ale poza nimi czeka wiele innych atrakcji! Oto one:

1. Wielkie grillowanie

W sobotę na Stadionie Rugby zostanie wyznaczona specjalna przestrzeń BBQ, w której każdy kibic może rozstawić swojego grilla i połączyć pierwszy wiosenny piknik na świeżym powietrzu ze sportowymi emocjami. Chcemy by z boiska niósł się dźwięk sportowej walki, a z trybun doping i pyszny zapach przygotowywanych przez cały dzień potraw.

2. Dmuchaniec, malowanie twarzy i wata cukrowa dla najmłodszych

Warto zabrać na turniej swoje pociechy - te bardzo młode i nieco starsze. Z myślą o nich pojawi się dmuchany zamek - zjeżdżalnia, na którym będzie można bawić się do woli bez żadnych opłat, pod opieką wolontariuszy. Młodych kibiców czeka także malowanie twarzy i stoisko z watą cukrową.

3. Gry i zabawy z piłką

Na wszystkich śmiałków czeka także specjalny plac do gier i zabaw z piłką do rugby. Będzie można pobawić się piłką, poznać podstawowe przepisy rugby oraz zagrać w bezkontaktową uproszczoną odmianę o nazwie TAG Rugby.

12.04.2014 (sobota) - Turniej PLR 7 - Częstochowa, Stadion Rugby przy ul. Kopalnianej.


Start: godz. 11:00

Wstęp wolny.

Zobacz też

Sezon zacznie się... i zakończy na Stadionie...

Pierwsza drużyna rozpoczęła treningi na murawie

Udane sparingi na początek wiosny

Już niedługo...

RCC - Wataha Zielona Góra

24/25.06.2017
II liga rugby

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.