Pierwsza drużyna rozpoczęła treningi na murawie

OK / 2014-03-24

Wszystko wskazuje na to, że zima jest już za nami, dlatego też w całkiem dobrych warunkach rozpoczęli treningi na murawie zawodnicy RCC. W minionych latach zdarzało się przecież, że jeszcze w kwietniu zawodnicy musieli zmagać się ze śniegiem.

Do sparingów z Obeliksem Bełchatów drużyna przystąpiła bez ani jednych zajęć na boisku. Stosunkowo dobra gra na tle rywala, spowodowała, że w pierwszym tygodniu treningów na pewno nie brakowało zaangażowania i entuzjazmu. - Skupiamy się na kontakcie 1 na 1, zarówno w biegu, w grze otwartej jak i po szarży, żeby piłkę zabezpieczyć lub utrudnić maksymalnie zagranie przeciwnikowi - tak pierwsze tegoroczne treningi opisuje trener Mateusz Nowak. W zajęciach nie brał udziału Jakub Sterna, który odniósł w meczu sparingowym uraz barku.

W planach są kolejne sparingi z Obeliksem. Już w najbliższą sobotę nasi zawodnicy pojadą do Bełchatowa i będą mieli znów okazję by w praktyce wykorzystać trenowane schematy. - Cieszę się, ponieważ w drużynie jest w końcu rywalizacja o miejsce w składzie, a to od razu podnosi jakość treningu - kończy Mateusz Nowak.

Zobacz też

Udane sparingi na początek wiosny

Weekend pełen wrażeń

Przekaż swój 1% podatku RCC.

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.