Pierwsza drużyna rozpoczęła treningi na murawie

OK / 2014-03-24

Wszystko wskazuje na to, że zima jest już za nami, dlatego też w całkiem dobrych warunkach rozpoczęli treningi na murawie zawodnicy RCC. W minionych latach zdarzało się przecież, że jeszcze w kwietniu zawodnicy musieli zmagać się ze śniegiem.

Do sparingów z Obeliksem Bełchatów drużyna przystąpiła bez ani jednych zajęć na boisku. Stosunkowo dobra gra na tle rywala, spowodowała, że w pierwszym tygodniu treningów na pewno nie brakowało zaangażowania i entuzjazmu. - Skupiamy się na kontakcie 1 na 1, zarówno w biegu, w grze otwartej jak i po szarży, żeby piłkę zabezpieczyć lub utrudnić maksymalnie zagranie przeciwnikowi - tak pierwsze tegoroczne treningi opisuje trener Mateusz Nowak. W zajęciach nie brał udziału Jakub Sterna, który odniósł w meczu sparingowym uraz barku.

W planach są kolejne sparingi z Obeliksem. Już w najbliższą sobotę nasi zawodnicy pojadą do Bełchatowa i będą mieli znów okazję by w praktyce wykorzystać trenowane schematy. - Cieszę się, ponieważ w drużynie jest w końcu rywalizacja o miejsce w składzie, a to od razu podnosi jakość treningu - kończy Mateusz Nowak.

Zobacz też

Udane sparingi na początek wiosny

Weekend pełen wrażeń

Przekaż swój 1% podatku RCC.

Już niedługo...

RCC - Wataha Zielona Góra

24/25.06.2017
II liga rugby

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.