Udane sparingi na początek wiosny

T.O. / 2014-03-17

W minioną sobotę zawodnicy RCC odbyli pierwsze, długo oczekiwane gry sparingowe przed wiosenną rundą rozgrywek. Częstochowianie na boisku przy ul. Kopalnianej w trzech meczach siódemkowych pewnie pokonali zespół Obeliksa Bełchatów.

Początkowo RCC miał zmierzyć się w obu odmianach rugby z drużyną Rugby Ruda Śląska, przygotowującą się do walki o czołowe miejsca w II lidze w rugby piętnastoosobowej. Ekipa z Rudy Śląskiej po ciężkim spotkaniu z Juvenią Kraków zrezygnowała z przyjazdu do Częstochowy. W tej sytuacji klub doszedł do porozumienia z nieco mniej doświadczonym od Ślązaków, ale znanym z ambitnej postawy zespołem z Bełchatowa, dzięki czemu zawodnicy mogli skupić się na grze pod kątem turniejów siódemkowych, które są w obecnym sezonie priorytetem dla drużyny.

- To były udane i potrzebne sparingi. Bardzo dobrze zagraliśmy w ataku, zgodnie z założeniem nacisk położyliśmy na szeroką grę, dużo odwróceń i to wielokrotnie przynosiło efekt w postaci przyłożeń - komentuje grający trener RCC, Mateusz Nowak. - Mimo zdecydowanych zwycięstw mecze pokazały także kilka naszych błędów i z tego w sumie też się cieszę, bo jak na dłoni widzimy, nad czym musimy teraz popracować - kończy szkoleniowiec.

Po rozegraniu trzech spotkań z gośćmi z Bełchatowa, częstochowianie rozegrali jeszcze jeden sparing wewnętrzny, dzięki któremu szansę sprawdzenia się w rywalizacji otrzymali zawodnicy z szerokiej ławki rezerwowych.

Rugby Club Częstochowa - Obeliks Bełchatów 5:1; 6:0; 4:1 (wynik w przyłożeniach)

Zobacz też

Weekend pełen wrażeń

Przekaż swój 1% podatku RCC.

Metamorfoza z JAJEM!

Już niedługo...

RCC - Wataha Zielona Góra

24/25.06.2017
II liga rugby

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.