Udane sparingi na początek wiosny

T.O. / 2014-03-17

W minioną sobotę zawodnicy RCC odbyli pierwsze, długo oczekiwane gry sparingowe przed wiosenną rundą rozgrywek. Częstochowianie na boisku przy ul. Kopalnianej w trzech meczach siódemkowych pewnie pokonali zespół Obeliksa Bełchatów.

Początkowo RCC miał zmierzyć się w obu odmianach rugby z drużyną Rugby Ruda Śląska, przygotowującą się do walki o czołowe miejsca w II lidze w rugby piętnastoosobowej. Ekipa z Rudy Śląskiej po ciężkim spotkaniu z Juvenią Kraków zrezygnowała z przyjazdu do Częstochowy. W tej sytuacji klub doszedł do porozumienia z nieco mniej doświadczonym od Ślązaków, ale znanym z ambitnej postawy zespołem z Bełchatowa, dzięki czemu zawodnicy mogli skupić się na grze pod kątem turniejów siódemkowych, które są w obecnym sezonie priorytetem dla drużyny.

- To były udane i potrzebne sparingi. Bardzo dobrze zagraliśmy w ataku, zgodnie z założeniem nacisk położyliśmy na szeroką grę, dużo odwróceń i to wielokrotnie przynosiło efekt w postaci przyłożeń - komentuje grający trener RCC, Mateusz Nowak. - Mimo zdecydowanych zwycięstw mecze pokazały także kilka naszych błędów i z tego w sumie też się cieszę, bo jak na dłoni widzimy, nad czym musimy teraz popracować - kończy szkoleniowiec.

Po rozegraniu trzech spotkań z gośćmi z Bełchatowa, częstochowianie rozegrali jeszcze jeden sparing wewnętrzny, dzięki któremu szansę sprawdzenia się w rywalizacji otrzymali zawodnicy z szerokiej ławki rezerwowych.

Rugby Club Częstochowa - Obeliks Bełchatów 5:1; 6:0; 4:1 (wynik w przyłożeniach)

Zobacz też

Weekend pełen wrażeń

Przekaż swój 1% podatku RCC.

Metamorfoza z JAJEM!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.