Weekend pełen wrażeń

OK / 2014-03-14

Piątek - ostatni trening z serii zimowego okresu przygotowawczego, sobota - mecze sparingowe przygotowujące do sezonu. Mało? W niedzielę zapraszamy na premierowy pokaz filmu o RCC!

Rozpoczęcie rundy wiosennej zbliża się wielkimi krokami, dlatego też nasi rugbiści w sobotę wyjdą na boisko przy ulicy Kopalnianej, aby zweryfikować swoją formę ciężko wypracowaną podczas zimowego okresu przygotowawczego. Do Częstochowy przyjedzie zmierzyć się z nami drużyna z Bełchatowa. Zostaną rozegrane mecze w odmianie siedmioosobowej. Start rozgrywek planowany jest na godzinę 11.

Jednak w dalszym ciągu to niedziela pozostanie najważniejszym wydarzeniem tego weekendu. Długo wyczekiwana premiera filmu z okazji 5-lecia Rugby Clubu Częstochowa odbędzie się w Ośrodku Kultury Filmowej "Iluzja" w Częstochowie czyli popularnym OKF-ie o godzinie 12. Za reżyserię, zdjęcia i montaż odpowiedzialny jest Adam "Adik" Bednarski. W filmie będzie można usłyszeć wywiady z obecnymi i byłymi zawodnikami, którzy opowiadają o swoich początkach z rugby, a także o najważniejszych wydarzeniach z życia klubu. Wstęp na wydarzenie jest wolny, zapraszamy wszystkich chętnych na podróż w głąb historii RCC.

Zobacz też

Przekaż swój 1% podatku RCC.

Metamorfoza z JAJEM!

Sylwia Gołda nominowana do nagrody Husarza Roku...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.