Rugbiści gotowi do startu

Redakcja / 2008-09-01

Już w najbliższą sobotę turniejem PLR7 w Sosnowcu zawodnicy Rugby Club Częstochowa rozpoczną kolejny rugbowy sezon. Będzie to sezon długi, trudny i ciekawy, a to głównie dlatego, że nasi zawodnicy wystąpią po raz pierwszy w obu odmianach rugby. Oprócz kolejnego udziału w PLR 7, będziemy wkrótce świadkami debiutu w regionalnej lidze rugby 15-osobowego.

Zawodnicy intensywnie trenowali w ostatnich tygodniach, a sierpień zakończyli zoorganizowanym na miejscu obozem kondycyjnym. Turniej w Sosnowcu to dopiero początek i choć nie jest to kulminacyjny punkt najbliższych tygodni to zawodnikom na pewno zależy żeby pokazać się z dobrej strony, zwłaszcza, że będzie to ich pierwszy występ od pozyskania dwóch poważnych sponsorów. Co więcej, z Sosnowca częstochowscy rugbiści mają doskonałe wspomnienia z zeszłego roku, kiedy to na obiektach Kolibra odnieśli swoje pierwsze historyczne zwycięstwo, a przeciwnkiem była wtedy krakowska Juvenia. Niestety tym razem ze względu na sprawy osobiste nie będzie z drużyną Mateusza Nowaka. Pod nieobecność grającego trenera, drużynę poprowadzi duet najbardziej doświadczonych zawodników: Maciej Gnych i Jakub Mitek. Pierwszy turniej będzie także okazją do debiutu w barwach RCC dla dwóch nowych zawodników. Krzysztof Kuczyński - młodszy brat Michała, oraz Marcin Gęsiarz mają stanowić wzmocnienie w formacji młyna. Oprócz nich do drużyny dołączył po przerwie spowodowanej emigracją zarobkową Michał Markowski.

W Sosnowcu oprócz gospodarzy i naszych rugbistów, z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się można udziału zawodników z Rudy Śląskiej i Katowic. W zeszłym roku obecne były także ekipy z Krakowa, Nowego Sącza i Jasła. Jeśli frekwencja dopisze także tym razem to będziemy świadkami bardzo ciekawego i wyrównanego turnieju w którym poza wyśmienitą ekipą z Katowic, każdy będzie mógł ograć każdego.

Rugby Club Częstochowa będą reprezentowali:

Młyn:
1. Daniel Królak
2. Krzysztof Kuczyński
3. Michał Markowski
9. Marcin Gęsiarz
10 Marcin Szczerba

Atak:
4. Jakub Mitek
5. Maciej Gnych (kapitan)
6. Błażej Banaszczyk
7. Łukasz Całus
8. Mateusz Boral

Zobacz też

Roboprojekt kolejnym sponsorem RCC !

"Nadchodzi ciekawy czas"

President Electronics Poland partnerem RCC!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.