Rugbiści gotowi do startu

Redakcja / 2008-09-01

Już w najbliższą sobotę turniejem PLR7 w Sosnowcu zawodnicy Rugby Club Częstochowa rozpoczną kolejny rugbowy sezon. Będzie to sezon długi, trudny i ciekawy, a to głównie dlatego, że nasi zawodnicy wystąpią po raz pierwszy w obu odmianach rugby. Oprócz kolejnego udziału w PLR 7, będziemy wkrótce świadkami debiutu w regionalnej lidze rugby 15-osobowego.

Zawodnicy intensywnie trenowali w ostatnich tygodniach, a sierpień zakończyli zoorganizowanym na miejscu obozem kondycyjnym. Turniej w Sosnowcu to dopiero początek i choć nie jest to kulminacyjny punkt najbliższych tygodni to zawodnikom na pewno zależy żeby pokazać się z dobrej strony, zwłaszcza, że będzie to ich pierwszy występ od pozyskania dwóch poważnych sponsorów. Co więcej, z Sosnowca częstochowscy rugbiści mają doskonałe wspomnienia z zeszłego roku, kiedy to na obiektach Kolibra odnieśli swoje pierwsze historyczne zwycięstwo, a przeciwnkiem była wtedy krakowska Juvenia. Niestety tym razem ze względu na sprawy osobiste nie będzie z drużyną Mateusza Nowaka. Pod nieobecność grającego trenera, drużynę poprowadzi duet najbardziej doświadczonych zawodników: Maciej Gnych i Jakub Mitek. Pierwszy turniej będzie także okazją do debiutu w barwach RCC dla dwóch nowych zawodników. Krzysztof Kuczyński - młodszy brat Michała, oraz Marcin Gęsiarz mają stanowić wzmocnienie w formacji młyna. Oprócz nich do drużyny dołączył po przerwie spowodowanej emigracją zarobkową Michał Markowski.

W Sosnowcu oprócz gospodarzy i naszych rugbistów, z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się można udziału zawodników z Rudy Śląskiej i Katowic. W zeszłym roku obecne były także ekipy z Krakowa, Nowego Sącza i Jasła. Jeśli frekwencja dopisze także tym razem to będziemy świadkami bardzo ciekawego i wyrównanego turnieju w którym poza wyśmienitą ekipą z Katowic, każdy będzie mógł ograć każdego.

Rugby Club Częstochowa będą reprezentowali:

Młyn:
1. Daniel Królak
2. Krzysztof Kuczyński
3. Michał Markowski
9. Marcin Gęsiarz
10 Marcin Szczerba

Atak:
4. Jakub Mitek
5. Maciej Gnych (kapitan)
6. Błażej Banaszczyk
7. Łukasz Całus
8. Mateusz Boral

Zobacz też

Roboprojekt kolejnym sponsorem RCC !

"Nadchodzi ciekawy czas"

President Electronics Poland partnerem RCC!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.