Zwycięstwo RCC w turnieju zamykającym rundę jesienną!

FNM / 2013-10-28

Drugi turniej organizowany jesienią przez nasz Klub zakończył się zdecydowanym zwycięstwem RCC. Częstochowianie nie zostawili wątpliwości, kto tego dnia zasłużył na zwycięstwo rozbijając przeciwników i nie tracąc w turnieju nawet jednego przyłożenia.

fot. Tomasz Nowak

W turnieju wystąpiły ostatecznie trzy kluby, oprócz gospodarzy były to także ekipy: Rugby Club Zduńska Wola oraz Czarni w Bytomiu. Formuła zawodów zakładała grę każdy z każdym w systemie mecz i rewanż.

Już w pierwszej fazie turnieju zarysowała się zdecydowana przewaga naszej drużyny. Sprawnie funkcjonowała gra w ofensywie i choć dużo było indywidualnych popisów, można było także zobaczyć akcję przemyślane w których był pomysł na siódemkowe rugby. Od początku zawodów błyszczał Grzegorz Szkopiak, który efektownymi rajdami niezliczoną ilość razy docierał na pole punktowe rywali. Trudno jednak wyróżniać pojedynczych zawodników po zawodach w których drużyna jako całość zaprezentowała niemal bezbłędną i konsekwentną grę. W drugiej fazie zawodów obraz gry pozostał taki sam, a jedyną niepewnością był wynik w bezpośrednim pojedynku Bytomia ze Zduńską Wolą, oraz rozmiar w jakim nasza drużyna pokona rywali.

Co ciekawe, niedziele zwycięstwo było pierwszym oficjalnym tryumfem RCC w turniejach z cyklu PLR 7. Wcześniej nasi zawodnicy notowali już wizyty na różnych stopniach podium - kilkakrotnie na trzecim i raz drugim, ale nigdy jeszcze nie udało się im odnieść końcowego zwycięstwa. O ile stawka niedzielnego turnieju nie była najmocniejsza, o tyle poprawa stylu gry jesienią jest ewidentna i zwiastuje niemałe emocje w dalszej części sezonu wiosną.

Wyniki turnieju:
RC Częstochowa-Czarni w Bytomiu 36:0 (24:0)
Czarni w Bytomiu-RC Zduńska Wola 26:5 (12:0)
RC Częstochowa-RC Zduńska Wola 43:0 (19:0)
RC Częstochowa-Czarni w Bytomiu 36:0 (17:0)
Czarni w Bytomiu-RC Zduńska Wola 15:10 (5:5)
RC Częstochowa-RC Zduńska Wola 43:0 (31:0)

Tabela końcowa VI Turnieju PLR 7 w Częstochowie:
1.RC Częstochowa 4 12 137:0 10 pkt
2.Czarni w Bytomiu 4 8 41:87 5 pkt
3.RK Zduńska Wola 4 4 15:127 3 pkt

Zobacz też

IV edycja Szkolnej Ligi Paryżanki

5-lecie które na długo zostanie w pamięci!

Świętujemy urodziny!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.