5-lecie które na długo zostanie w pamięci!

FNM / 2013-07-15

Długie tygodnie, a nawet miesiące gorączkowych przygotowań, masa spraw do załatwienia i w końcu ostatnie szlify, aby z należytą pompą odbyć mogły się 3 dni wielkiego świętowania. Za nami weekend pełen emocji, nagród, podziękowań, meczy, gości i niepowtarzalnej rugbowej atmosfery.

fot. Jarosław Respondek

Obchody otworzyła uroczysta gala, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy. Oprócz sympatyków, zawodników i osób wspierających klub, w gali wziął udział Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta złożył na ręce prezesa RCC Mateusza Nowaka pamiątkowy grawerton. Rugbiści nie pozostali dłużni wręczając Prezydentowi podziękowanie za wsparcie w działaniach ze strony magistratu. Podziękowania otrzymał także niezwykle zasłużony dla klubu, prezes President Electronics Poland - Pan Krzysztof Witkowski, który zabrawszy głos także komplementował działania klubu. Podczas piątkowej gali został wyłoniony również zwycięzca plebiscytu na zawodnika 5-lecia. W głosowaniu przeprowadzonym na oficjalnej stronie RCC zwyciężył Mateusz Nowak. Zawodniczką 5-lecia bezapelacyjnie została wybrana Sylwia Gołda - najszybsze nogi kobiecego rugby, a przede wszystkim wielokrotna reprezentantka Polski.

Drugi dzień obchodów to już prawdziwe święto rugby w Częstochowie. Stadion przy ulicy Kopalnianej, na co dzień dom naszych rugbistów, gościł drużyny z Małopolski, Rudy Śląskiej oraz Warszawy. Turniej o puchar firmy President Electronics Poland wygrała Reprezentacja Małopolski, pokonując w finale Rudę Śląską. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce, po zdecydowanym zwycięstwie nad Legią Warszawa.

Pomiędzy meczami turniejowymi zostały rozegrane pokazowe mecze sekcji młodzieżowej oraz kobiecej. Po rozdaniu pucharów nastąpiły kolejne podziękowania, a zwieńczeniem całego święta były strzelające korki od szampanów.

Obchody zamknął towarzyski turniej rugby plażowego, odmiany która ma swój wyjątkowy towarzyski charakter. To tu pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami na boisku stanęli także kibice i z powodzeniem radzili sobie z jajowatą piłką.

Zdjęcia z obchodów: http://www.flickr.com/photos/97769036@N03/sets/

Zobacz też

Świętujemy urodziny!

Drużyna 5-lecia! (część 1)

Koniec krótkiego sezonu Pań

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.