5-lecie które na długo zostanie w pamięci!

FNM / 2013-07-15

Długie tygodnie, a nawet miesiące gorączkowych przygotowań, masa spraw do załatwienia i w końcu ostatnie szlify, aby z należytą pompą odbyć mogły się 3 dni wielkiego świętowania. Za nami weekend pełen emocji, nagród, podziękowań, meczy, gości i niepowtarzalnej rugbowej atmosfery.

fot. Jarosław Respondek

Obchody otworzyła uroczysta gala, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy. Oprócz sympatyków, zawodników i osób wspierających klub, w gali wziął udział Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta złożył na ręce prezesa RCC Mateusza Nowaka pamiątkowy grawerton. Rugbiści nie pozostali dłużni wręczając Prezydentowi podziękowanie za wsparcie w działaniach ze strony magistratu. Podziękowania otrzymał także niezwykle zasłużony dla klubu, prezes President Electronics Poland - Pan Krzysztof Witkowski, który zabrawszy głos także komplementował działania klubu. Podczas piątkowej gali został wyłoniony również zwycięzca plebiscytu na zawodnika 5-lecia. W głosowaniu przeprowadzonym na oficjalnej stronie RCC zwyciężył Mateusz Nowak. Zawodniczką 5-lecia bezapelacyjnie została wybrana Sylwia Gołda - najszybsze nogi kobiecego rugby, a przede wszystkim wielokrotna reprezentantka Polski.

Drugi dzień obchodów to już prawdziwe święto rugby w Częstochowie. Stadion przy ulicy Kopalnianej, na co dzień dom naszych rugbistów, gościł drużyny z Małopolski, Rudy Śląskiej oraz Warszawy. Turniej o puchar firmy President Electronics Poland wygrała Reprezentacja Małopolski, pokonując w finale Rudę Śląską. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce, po zdecydowanym zwycięstwie nad Legią Warszawa.

Pomiędzy meczami turniejowymi zostały rozegrane pokazowe mecze sekcji młodzieżowej oraz kobiecej. Po rozdaniu pucharów nastąpiły kolejne podziękowania, a zwieńczeniem całego święta były strzelające korki od szampanów.

Obchody zamknął towarzyski turniej rugby plażowego, odmiany która ma swój wyjątkowy towarzyski charakter. To tu pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami na boisku stanęli także kibice i z powodzeniem radzili sobie z jajowatą piłką.

Zdjęcia z obchodów: http://www.flickr.com/photos/97769036@N03/sets/

Zobacz też

Świętujemy urodziny!

Drużyna 5-lecia! (część 1)

Koniec krótkiego sezonu Pań

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.