Koniec krótkiego sezonu Pań

OK / 2013-06-28

W finałowym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7, nasze panie uplasowały się na siódmym miejscu. Ponownie najlepszy bilans małych punktów, mimo porażek w fazie grupowej pozwolił rywalizować o miejsca 5-7. Ostatecznie nasze rugbistki zakończyły sezon na ósmym miejscu w końcowej klasyfikacji generalnej, a turniej w Warszawie na miejscu siódmym.

Turniej rozpoczął się spotkaniem z Mistrzyniami Polski zarówno ubiegłego jak i obecnego sezonu - Ladies Lechia Gdańsk. Mecz, choć zapowiadał się na najtrudniejszy tego dnia, w pierwszej połowie ukazał bardzo ambitną grę naszych dziewczyn w obronie. Rugbistki nie ułatwiały drogi po złoto gdańszczankom, pozwalając im przedrzeć się na nasze pole przyłożeń tylko dwa razy. Druga połowa należała już do przeciwniczek, które dzięki liczniejszemu składowi, a co za tym idzie wielu zmianom, przewyższały naszą drużynę pod względem wytrzymałości.

Kolejne spotkanie z Atomówkami BBRC Łódź w fazie grupowej również szło po naszej myśli, jedynie w pierwszej części. Wynik 0:0 w połowie meczu wskazywał na bardzo wyrównaną grę, która po pierwszym przyłożeniu przeciwniczek, ułożyła się pod ich dyktando. Mimo dwóch porażek, rugbistki uzyskały najlepszy bilans małych punktów, co pozwoliło na walkę o miejsca 5-7.

Układ turnieju spowodował, iż nasze dziewczyny musiały grać dwa mecze pod rząd. Pierwszy, ponownie z Atomówkami, ukazał totalny chaos w naszej linii obrony, co za każdym razem zostało wykorzystane. Honorowe punkty udało się zdobyć Sylwii Gołdzie w ostatnich minutach meczu. Drugie spotkanie z gospodyniami turnieju Syrenkami AZS AWF Warszawa do końca pozostało bardzo wyrównane, a przez większą część drugiej połowy wynik brzmiał 5:5, po tym jak swoje debiutanckie przyłożenie zaliczyła Magdalena Kmieć. Przyłożenie, które dało gospodyniom zawodów zwycięstwo padło w ostatniej akcji meczu.

Klasyfikacja III turnieju: 1.Ladies Lechia Gdańsk 12 pkt; 2.Black Roses Posnania Poznań 10; 3.Tygrysice Orkan Sochaczew 8; 4.Diablice Igloo Ruda Śląska 7; 5.Delia Atomówki Łódź 6; 6.AZS AWF Syrenki Warszawa 5; 7.RC Częstochowa 4; 8.Ladies Frogs Warszawa 3; 9.Błyskawice KS Rugby Wrocław 2.

1.Ladies Lechia Gdańsk 36 pkt (12+12+12)
2.Diablice Igloo Ruda Śląska 27 (10+10+7)
3.Tygrysice Orkan Sochaczew 24 (8+8+8)
4.Black Roses Posnania Poznań 19 (3+6+10)
5.AZS AWF Syrenki Warszawa 18 (6+7+5)
6.Delia Atomówki Łódź 17 (7+4+6)
7.Ladies Frogs Warszawa 11 (5+3+3)
8.RC Częstochowa 9 (5+4)
9.Błyskawice KS Rugby Wrocław 6 (2+2+2)
10.Czarne Pruszcz Gdański 4
11.Delia Atomówki Łódź II 2
12.Kocice TUR Chojnice 0

Zobacz też

Ostatni sprawdzian naszych pań

Sylwia Gołda jedzie na Mistrzostwa Europy!

Pozytywnie rozpoczęty sezon pań

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.