Ostatni sprawdzian naszych pań

OK / 2013-06-21

Już w tę sobotę nasze rugbistki wezmą udział finałowym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7. Panie pojadą do Warszawy, aby zawalczyć o jak najlepszą pozycję w końcowej klasyfikacji na koniec sezonu.

fot. Agata Kołodziej

Nasze rugbistki otworzą cały turniej meczem z obecnymi Mistrzyniami Polski - Ladies Lechią Gdańsk. Spotkanie nie będzie łatwe, gdyż dziewczyny z Gdańska od początku sezonu utrzymują zwycięską passę, niemalże w każdym meczu pokonując drużyny do zera. Drugą ekipą, z którą panie zmierzą się w fazie grupowej są Delia Atomówki Łódź. W ostatnim turnieju w Rudzie Śląskiej nasze dziewczyny miały okazję grać z Łodziankami aż dwa razy. Pierwszy mecz zakończył się niewielką przegraną, jednak drugie spotkanie należało już do naszych rugbistek.

Start rozgrywek zaplanowany jest na godzinę 10:30, na boisku AZS AWF Warszawa.

Zobacz też

Sylwia Gołda jedzie na Mistrzostwa Europy!

Pozytywnie rozpoczęty sezon pań

Wystartował plebiscyt na zawodnika 5-lecia RCC!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.