Niedosyt na zakończenie sezonu

FNM / 2013-06-11

Mimo rozbudzonych wiosennym zwycięstwem w Częstochowie apetytów, wyjazd do Zielonej Góry na mecz decydujący o 3 miejscu w rozgrywkach 2 ligi zakończył się porażką naszych zawodników z miejscowym AZS 19:34.

Co ciekawe mecz rozpoczął się od prowadzenia naszej drużyny, gdy nieuwagę przeciwnika wykorzystał Mateusz Nowak i nieatakowany ominął przegrupowanie i zameldował się z piłką na polu punktowym.

Niestety reszta meczu upływała pod dyktando gospodarzy. Ogromną przewagę dała im dobra postawa w młynie dyktowanym, w którym nie stracili żadnej piłki, a jednocześnie wygrali wiele wrzutów RCC. Różnica warunków fizycznych była bardziej niż ewidentna. Po wyrównaniu stanu gry zawodnicy AZS zdobyli dwa kolejne przyłożenia i przez cały mecz utrzymywali co najmniej taką właśnie bezpieczną przewagę. W drugiej połowie przyłożenia dla naszej drużyny zdobyli jeszcze Maciej Gnych (w swoim stylu, po złamaniu linii obrony na środku), oraz Patryk Weżgowiec (po karnym na 5. metrze i maulu), ale były to raczej pojedyncze zrywy aniżeli efekt poukładania gry.

Na nic zdała się dobra postawa naszych zawodników w aucie, czy kilka udanych wejść zawodników ataku. Zabrakło w tym meczu jakiejkolwiek regularności w grze, najprostsze założenia taktyczne nie zostały zrealizowane. Przeciwnik był zdeterminowany i chociaż wybrał najprostszą formę wąskiej gry, to był w tym skuteczny i konsekwentny. Tyle tego dnia wystarczyło by odebrać naszej drużynie szansę na wywalczenie 3 miejsca w ligowych rozgrywkach.

AZS UZ Zielona Góra - Rugby Club Częstochowa 34-19 (19:5)
Punkty dla RCC: Nowak 5 (1P), Gnych 5 (1P), Weżgowiec 5 (1P), Krzypkowski 4 (2dp)

Zobacz też

Rozpędzonej Alfy Bydgoszcz zatrzymać się nie...

Weekend pełen emocji

Sylwia Gołda jedzie na Mistrzostwa Europy!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.