Roboprojekt kolejnym sponsorem RCC !

Redakcja / 2008-08-18

Firma Roboprojekt z siedzibą w Warszawie będzie drugim sponsorem Rugby Club Częstochowa w nadchodzącym sezonie. W efekcie budżet klubu niemal w połowie zbudowany będzie w oparciu o środki przekazane przez sponsorów co jest niewątpliwie milowym krokiem w rozwoju częstochowskiej drużyny rugby.

Warunki współpracy są bardzo podobne do tych, które łączą Rugby Club Częstochowa z firmą President. Z zapewnień włodarzy Roboprojekt wydaję mi się jednak, że w tym przypadku kooperacja będzie bardziej rozwojowa i w zależnosci od wyników drużyny możemy spodziewac sie jej rozszerzenia nawet w trakcie sezonu - wyjaśnia prezes drużyny Mateusz Nowak.

Jeśli chcieliśmy myśleć o zbudowaniu poważnej drużyny to pierwszym krokiem było odwrócenie proporcji w finansowaniu naszej działalności. Do tej pory wszystko oplacane było ze składek członkowskich, czyli w głównej mierze z pieniędzy zawodników. Dzięki pozyskanym sponsorom ta sytuacja ulega powoli zmianie, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że w nowym roku jest duża szansa na otrzymanie dotacji z Urzędu Miasta to może okazać się, że składki członkowskie będą miały znaczenie raczej symboliczne i obejmą maksymalnie 15% całego budżetu klubu. Bardzo liczę, że tak będzie już wkrótce - kończy prezes drużyny.

Zobacz też

"Nadchodzi ciekawy czas"

President Electronics Poland partnerem RCC!

Runda wiosenna - przeżyjmy to jeszcze raz

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.