Weekend pełen emocji

OK, FNM / 2013-05-24

Nie lada wyzwanie stoi przed naszymi kibicami. Zarówno w najbliższą sobotę jak i niedzielę powinni trzymać kciuki za nasze rugbistki i rugbistów. Panie wezmą udział w turnieju Mistrzostw Polski Seniorek w Rudzie Śląskiej, natomiast panowie pojadą rozegrać półfinałowy pojedynek z Alfą Bydgoszcz.

Kobiece drużyny rozpoczęły sezon turniejem w Łodzi, który odbył się w kwietniu, jednak z powodu wirusowej choroby która dotkneła wtedy naszą drużynę, częstochowskie rugbistki musiały obejść się wtedy smakiem. Dlatego też, nadchodzący sobotni turniej będzie dla nich pierwszą próbą po długim zimowym sezonie przygotowawczym. Skład zasiliło wiele nowych dziewczyn, które dołączyły do drużyny dzięki zajęciom Fit-Rugby oraz przeprowadzonemu w marcu naborze.

Nasze dziewczyny znalazły się w grupie ze "starymi znajomymi", mianowicie Tygrysicami Sochaczew oraz Delią Atomówki Łódź. Nie będzie to łatwa grupa, gdyż Tygrysice konsekwentie stawały w ubiegłym sezonie na podium, natomiast Atomówki plasowały się niewiele niżej. Jednakże kobiece środowisko rugby rozwija się bardzo dynamiczne i mimo wyraźnej czołówki w postaci gospodyń Diablic Ruda Śląska, ubiegłych Mistrzyń Polski Ladies Lechia Gdańsk oraz Tygrysic Sochaczew wszelkie zmiany i roszady w klasyfikacji generalnej są możliwe. Nasza drużyna jedzie na ten turniej z 5 debiutantkami w składzie i dla nich będzie to po pierwsze okazja do zdobywania doświadczenia, a presja ciążyć będzie tylko na ich przeciwniczkach.

W niedzielę natomiast pół-finałowy bój stoczą seniorzy, a stawką będzie awans do finału rozgrywek. Poprzeczka stoi jednak tym razem wyjątkowo wysoko, ponieważ rywalem będzie niepokonana na własnym boisku Alfa Bydgoszcz. Recepta na sukces w tym meczu jest jednak, przynajmniej na papierze zaskakująco prosta. Nasi zawodnicy muszą zagrać pełne 80 minut w takim stylu, w jakim udało im się oststanio zagrać w Bydgoszczy jedynie drugą połowę. Tylko wtedy drzwi do awansu staną przed częstochowianami otworem.

Zobacz też

Horror na Koplanianej niestety bez happy endu

Zapowiedź meczu, który nie odbył się już...

Szkolna Liga Paryżanki rośnie w siłę

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.