Szkolna Liga Paryżanki rośnie w siłę

OK / 2013-05-13

W typowo rugbowej aurze odbyła się dziś kolejna edycja, popularnej już Szkolnej Ligi Paryżanki, czyli cyklu turniejów organizowanych przez Rugby Club Częstochowa, w których rywalizują zespoły z częstochowskich gimnazjów w bezkontaktowej odmianie rugby. W tej edycji w zmaganiach brało udział pięć drużyn, z których najlepszą okazał się jak dotąd bezkonkurencyjny zespół z Gimnazjum nr 16. Uczniowie tej szkoły zajmowali pierwsze miejsce we wszystkich dotychczasowych edycjach turnieju i dzisiaj ponownie nie dali sobie odebrać tytułu najlepszych.

Każda z drużyn rozegrała cztery mecze, systemem "każdy z każdym". Na tej podstawie zostały przyznane punkty. Z każdego zespołu został wybrany najlepszy gracz, a najczęściej punktującym zawodnikiem turnieju okazał się Jakub Kluźniak z gimnazjum nr 16 (cztery przyłożenia).

Kolejna edycja Szkolnej Ligi Paryżanki planowana jest już na czerwiec tego roku. Jeśli również Twoja szkoła jest zainteresowana udziałem w turnieju, skontaktuj się z trenerem grup młodzieżowych - Michałem Krzypkowskim (michalkrzypkowski@gmail.com) i pomóż nam promować rugby wśród młodzieży!

Klasyfikacja turnieju:


I miejsce - Gim nr 16

II miejsce - Gim nr 2

III miejsce - Gim nr 23

IV miejsce - Gim nr 3

V miejsce - Gim nr 21

Najlepsi zawodnicy :


Gim nr 16 - Marcin Nieszporski

Gim nr 2 - Bartek Dziadak

Gim nr 23 - Dawid Pala

Gim nr 3 - Krzysztof Gola

Gim nr 21 - Norbert Bednarek

Zobacz też

Porażka po meczu w którym RCC miało dwie twarze

Ligowa majówka w Bydgoszczy

Sylwia Gołda tym razem w Gdańsku

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.