Szkolna Liga Paryżanki rośnie w siłę

OK / 2013-05-13

W typowo rugbowej aurze odbyła się dziś kolejna edycja, popularnej już Szkolnej Ligi Paryżanki, czyli cyklu turniejów organizowanych przez Rugby Club Częstochowa, w których rywalizują zespoły z częstochowskich gimnazjów w bezkontaktowej odmianie rugby. W tej edycji w zmaganiach brało udział pięć drużyn, z których najlepszą okazał się jak dotąd bezkonkurencyjny zespół z Gimnazjum nr 16. Uczniowie tej szkoły zajmowali pierwsze miejsce we wszystkich dotychczasowych edycjach turnieju i dzisiaj ponownie nie dali sobie odebrać tytułu najlepszych.

Każda z drużyn rozegrała cztery mecze, systemem "każdy z każdym". Na tej podstawie zostały przyznane punkty. Z każdego zespołu został wybrany najlepszy gracz, a najczęściej punktującym zawodnikiem turnieju okazał się Jakub Kluźniak z gimnazjum nr 16 (cztery przyłożenia).

Kolejna edycja Szkolnej Ligi Paryżanki planowana jest już na czerwiec tego roku. Jeśli również Twoja szkoła jest zainteresowana udziałem w turnieju, skontaktuj się z trenerem grup młodzieżowych - Michałem Krzypkowskim (michalkrzypkowski@gmail.com) i pomóż nam promować rugby wśród młodzieży!

Klasyfikacja turnieju:


I miejsce - Gim nr 16

II miejsce - Gim nr 2

III miejsce - Gim nr 23

IV miejsce - Gim nr 3

V miejsce - Gim nr 21

Najlepsi zawodnicy :


Gim nr 16 - Marcin Nieszporski

Gim nr 2 - Bartek Dziadak

Gim nr 23 - Dawid Pala

Gim nr 3 - Krzysztof Gola

Gim nr 21 - Norbert Bednarek

Zobacz też

Porażka po meczu w którym RCC miało dwie twarze

Ligowa majówka w Bydgoszczy

Sylwia Gołda tym razem w Gdańsku

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.