Porażka po meczu w którym RCC miało dwie twarze

FNM / 2013-05-03

Nie udało się naszym zawodnikom sprawić niespodzianki i zostać pierwszą drużyną, która w tym sezonie pokona Alfę Bydgoszcz na jej terenie. Po meczu, który miał dwa zupełnie różne oblicza w dwóch połowach, zwycięstwo 38:24 odnieśli gospodarze.

fot. Jacek Przybylski

Mecz z Alfą, rozgrywany ostatecznie na bocznej, bardzo suchej i twardej płycie, rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Mimo, że ich atuty były doskonale znane naszym zawodnikom, nie potrafili oni skutecznie przeciwstawić się niezwykle dynamicznym i mocnym wejściom w szczególności w wykonaniu centrów przeciwnika. Słaba obrona indywidualna i błędy w ustawieniu pozwoliły gospodarzom zdobyć 4 przyłożenia w 20 minut. Bezradność naszych zawodników była w tym okresie ewidentna. Promyk nadziei przyszedł chwilę później, gdy po kilku roszadach na pozycjach w naszej drużynie, udało się dotrzeć z piłką blisko pola punktowego przeciwnika, a po przewinieniu gości i krótko rozegranym karnym przyłożenie zdobył Michał Krzypkowski. Niestety gospodarzy nie wytrąciło to z rytmu i po dwóch kolejnych przyłożeniach zeszli na przerwę prowadząc 38:7.

Mimo niekorzystnego wyniku i słabej gry, druga połowa okazała się zupełnie innym widowiskiem. W poczynania naszych zawodników wrócił spokój i konsekwencja, czego najlepszym dowodem było zdecydowanie dłuższe utrzymywanie się w posiadaniu piłki. Kolejny dobry mecz rozegrał Jakub Sterna, którego wąskie wejścia przynosiły dużo korzyści. Ambitną i waleczną postawą wykazał się także Tomasz Ociepa, który z konieczności od 20 minuty występował w roli rwacza. Spokojna gra przyniosła kolejne przyłożenia dla naszej drużyny - Mateusz Nowak w swoim stylu dogonił własny głęboki kop, a Maciej Gnych wykończył akcję ataku przy skrzydle. W tym momencie naszej drużynie brakowało jednego przyłożenia do zdobycia punktu bonusowego. Szaleńcze ataki, trwające ostatnie 5 minut, przyniosły w końcu wyczekiwany efekt w postaci punktów Patryka Weżgowca, osładzając jednocześnie gorycz porażki naszym zawodnikom.

Trudno odpowiedzieć na pytanie jak możliwa jest sytuacja w której, licząc przyłożenia, nasza drużyna przegrywa pierwszą połowę 1:6, a w drugiej pokonuje rywala 3:0. Pierwszym wnioskiem jaki się nasuwa jest to, że zawodnikom przydałoby się lepsze przygotowanie mentalne, aby do gry wychodzić z pełną koncentracją i mobilizacją, szczególnie w meczach wyjazdowych.

O tym, z kim nasza drużyna zmierzy się w rundzie play-off zadecyduje dopiero ostatni pojedynek ligowy, w którym RCC podejmie na stadionie przy ul. Kopalnianej BBRC Łódź. Mecz ten zaplanowany jest na weekend 18/19.05, a jego dokładna data będzie znana w ciągu najbliższych dni.

Alfa Bydgoszcz - Rugby Club Częstochowa 38:24 (38:7)
Punkty dla RCC: Krzypkowski 9 (1P, 2pd), Nowak 5 (1P), Gnych 5 (1P), Weżgowiec 5 (1P)

Zobacz też

Ligowa majówka w Bydgoszczy

Sylwia Gołda tym razem w Gdańsku

Pomeczowe wypowiedzi

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.