Ligowa majówka w Bydgoszczy

FNM / 2013-04-30

6 kolejka rozgrywek na froncie 2-ligowym rozpocznie się 1 maja o godz. 14:00 w Bydgoszczy, gdzie liderująca rozgrywkom miejscowa Alfa podejmie naszą drużynę w meczu, który może zadecydować o ostatecznym kształcie tabeli rozgrywek przed rundą play-off.

fot. Tomasz Nowak

Alfa jest liderem rozgrywek, jednak swój ostatni pojedynek ligowy przegrała dość wyraźnie, ulegając BBRC w Łodzi 12:36. Na swoim boisku bydgoszczanie pozostają jednak niepokonani, a o ich mocnych stronach mówi trener RCC Mateusz Nowak: - Alfa czerpiąc ze swoich siódemkowych korzeni, czuje się doskonale w szerokiej grze i jest szczególnie niebezpieczna gdy pojawia się okazja do skontrowania przeciwnika. Dla nas szczególnie ważna kwestia to by wyjść od początku skoncentrowanym i powtórzyć tę dobrze zorganizowaną i skuteczną obronę jaką zaprezentowaliśmy w ostatnim meczu w Częstochowie.

Zwycięstwo w meczu otwierającym rundę wiosenną tchnęło w naszą drużynę dobrego ducha, który widoczny był na treningach w ostatnim tygodniu. Powrót do gry na wysokim poziomie takich zawodników jak Gnych czy Szkopiak pozwala z nadzieją patrzeć na wyjazd do Bydgoszczy i liczyć, że naszej drużynie uda się wywieźć rezultat, który dla postronnych obserwatorów będzie niespodzianką. Mecz będzie także istotny dla Alfy, jako że jest to ostatni pojedynek tej drużyny w rundzie zasadniczej sezonu. Wygrana gwarantuje bydgoszczanom pierwsze miejsce w tabeli i prawo rozgrywania meczy na własnym boisku w rundzie play-off. Dużo do wygrania maja także nasi zawodnicy - punkty przywiezione z Bydgoszczy pozwoliłyby wyprzedzić w tabeli pokonaną niedawno drużynę z Zielonej Góry.

Alfa Bydgoszcz - Rugby Club Częstochowa
1.05.2013, godz. 14:00, stadion przy ul. Sielskiej 34
Sędziuje: H. Bedyński (Poznań)

Zobacz też

Sylwia Gołda tym razem w Gdańsku

Pomeczowe wypowiedzi

Wygrana na otwarcie wiosny!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.