Powrót ligowych emocji!

FNM / 2013-04-17

Wyjątkowo długo czekali nasi zawodnicy by w tym roku wrócić na boisko. Ostatecznie dojdzie do tego już w najbliższą niedzielę, gdy do Częstochowy w ramach 5 kolejki rozgrywek 2 ligi rugby przyjedzie zespół AZS UZ Zielona Góra.

fot. Tomasz Nowak

Długa zima okazała się szczególnie niewygodnym przeciwnikiem dla częstochowskich rugbistów. Treningi na sali, siłowni i bieżni oraz sporadyczne wizyty na sztucznym boisku, to nie to samo co standardowe przygotowanie, które pierwotnie zakładało wyjście na murawę w pierwszych tygodniach marca. Niemniej przymusowy dłuższy okres przygotowawczy na pewno wzmocnił zawodników pod kątem ich zdolności motorycznych i techniki indywidualnej, nad którą zawodnicy pracowali dużo m.in. na matach zapaśniczych.

Ostatnie treningi poprzedzające niedzielne spotkanie, nasi zawodnicy spędzają głównie na pracy nad organizacją gry i taktyką. W składzie na niedzielny mecz zabraknie tylko Dawida Dróżdża, który od kilku miesięcy zmaga się z przewlekłym urazem grzbietu. Gdzie będzie leżał klucz do zwycięstwa w niedzielnym spotkaniu? - Po pierwsze musimy być kolektywem. Każdy ma na boisku do wykonania swoje zadania, ale musimy je wykonać wspólnie, ze wzajemnym zrozumieniem - mówi trener drużyny Mateusz Nowak

Z zeszłym roku częstochowianie mierzyli się z AZS UZ Zielona Góra dwukrotnie. Wiosną nasi zawodnicy minimalnie przegrali u siebie po dramatycznym pojedynku rozegranym w niesprzyjających warunkach pogodowych, a jesienią pewne zwycięstwo na swoim boisko odnieśli nasi rywale. Niedzielna potyczka będzie więc okazją do tego by w rywalizacji z zielonogórzanami znów wrócić na dobrą drogę, od której zaczęła się historia wspólnych pojedynków obu drużyn (3 zwycięstwa RCC).

Rugby Club Częstochowa - AZS UZ Zielona Góra
21.04.2012 r., godz. 13:00
Stadion przy ul. Kopalnianej, sędziuje A. Pawlik (Lublin)

Zobacz też

Sylwia Gołda o zgrupowaniu w Tunezji

Szkolimy nauczycieli

Zima nadal nie do pokonania

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.