Szkolimy nauczycieli

OK / 2013-04-08

Już po raz kolejny nasz klub wraz z pomocą Samorządowego Ośrodka Doskonalenia przeprowadził szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Spotkanie miało na celu poznanie zasad bezkontaktowej odmiany rugby - paryżanki, aby móc wprowadzać ją na zajęcia wychowania fizycznego.

Zajęcia odbyły się w szkole podstawowej nr 50 w Częstochowie, a koordynatorem akcji już po raz kolejny był pracownik SOD, a jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego - Maciej Hupa. Natomiast nasi rugbyści przygotowali pokaz, który składał się z nauki techniki podań oraz przykładowej gry we wspomnianą paryżankę. Każdy z uczestników brał czynny udział w ćwiczeniach. Nie zabrakło również części teoretycznej.

Szkolenia oprócz popularyzacji rugby w szkołach, mają także na celu przygotowanie nauczycieli do trenowania swoich drużyn, które później mogą zgłosić do organizowanej już z powodzeniem przez nasz klub Szkolnej Ligi Paryżanki.

Zobacz też

Zima nadal nie do pokonania

Parytety dotarły do rugby

Wesołych Świąt!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.