Finał zimowej akcji naborowej

OK / 2013-03-18

16 marca, Nowa Hala Sportowa na Zawodziu, godzina 13 - to właśnie te fakty były najważniejsze dla wszystkich chętnych, którzy postanowili spróbować swoich sił w rugby. W sobotę w Rugby Clubie Częstochowa odbył się zimowy nabór, mający na celu pozyskać dużo nowych pasjonatów gry z jajowatą piłką.

Wszyscy uczestnicy, tradycyjnie już, otrzymali na wstępie pamiątkowe koszulki i tym symbolicznym akcentem rozpoczęliśmy wspólny trening. Po słowach wstępu trenera Mateusza Nowaka rozpoczęły się testy sprawnościowe. W kilku osobowych grupach potencjalni przyszli zawodnicy mogli sprawdzić swoje siły m.in. w rzucie piłką lekarską, sprincie czy skoku w dal.

Druga część spotkania pozwoliła uczestnikom zapoznać się z nietypową jajowatą piłką. Przećwiczono podstawowe podania, aby przejść do następnego najbardziej intrygującego elementu gry w rugby jakim jest szarża, a także sposoby obrony przed nią.

Przedstawione ćwiczenia dały wszystkim biorącym udział w naborze namiastkę tego co nasi rugbyści i rugbistki robią na co dzień na treningach. Wszystkich, którzy poczuli ducha rugby w minioną sobotę zapraszamy na pierwszy wspólny trening, we wtorek o godzinie 19 przy stadionie RKS Raków, ul. Limanowskiego.

Zobacz też

Alfabet RCC na piąte urodziny

Nadchodzi nowy sezon

Morsowanie nam nie obce

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.