Finał zimowej akcji naborowej

OK / 2013-03-18

16 marca, Nowa Hala Sportowa na Zawodziu, godzina 13 - to właśnie te fakty były najważniejsze dla wszystkich chętnych, którzy postanowili spróbować swoich sił w rugby. W sobotę w Rugby Clubie Częstochowa odbył się zimowy nabór, mający na celu pozyskać dużo nowych pasjonatów gry z jajowatą piłką.

Wszyscy uczestnicy, tradycyjnie już, otrzymali na wstępie pamiątkowe koszulki i tym symbolicznym akcentem rozpoczęliśmy wspólny trening. Po słowach wstępu trenera Mateusza Nowaka rozpoczęły się testy sprawnościowe. W kilku osobowych grupach potencjalni przyszli zawodnicy mogli sprawdzić swoje siły m.in. w rzucie piłką lekarską, sprincie czy skoku w dal.

Druga część spotkania pozwoliła uczestnikom zapoznać się z nietypową jajowatą piłką. Przećwiczono podstawowe podania, aby przejść do następnego najbardziej intrygującego elementu gry w rugby jakim jest szarża, a także sposoby obrony przed nią.

Przedstawione ćwiczenia dały wszystkim biorącym udział w naborze namiastkę tego co nasi rugbyści i rugbistki robią na co dzień na treningach. Wszystkich, którzy poczuli ducha rugby w minioną sobotę zapraszamy na pierwszy wspólny trening, we wtorek o godzinie 19 przy stadionie RKS Raków, ul. Limanowskiego.

Zobacz też

Alfabet RCC na piąte urodziny

Nadchodzi nowy sezon

Morsowanie nam nie obce

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.