Nadchodzi nowy sezon

OK / 2013-02-15

Podczas gdy wszyscy wypatrują końca zimy, z nadzieją na cieplejsze dni, rugbiści i rugbistki już zacierają ręce na wieść o nadchodzącym sezonie. Tym razem po raz pierwszy w historii użyjemy określenia "runda wiosenna" także w odniesieniu do kobiecego rugby.

Rok 2013 przyniósł nam zmianę w systemie żeńskich rozgrywek. Panie w pierwszej połowie roku wezmą udział aż w czterech turniejach, które wyłonią Mistrzynie Polski. Na wzór rozgrywek męskich kolejny nowy sezon rozpocznie się na jesień. Wstępnie chęć organizacji turniejów wyraziły Wrocław, Chojnice, Ruda Śląska oraz Warszawa. Zaskoczeniem jest rekordowa liczba zgłoszonych drużyn - jedenaście. Zawodniczki, które zadebiutują w tym roku w grze na pełnym kontakcie to Tur Chojnice, Błyskawice KS Rugby Wrocław oraz KS Posnania Black Roses Posnania.

U panów wszystko pozostanie bez zmian. Drugoligowe zmagania rozpoczną się na początku kwietnia. Będzie to zaległy mecz przeciwko drużynie BBRC Łódź, odwołany w ubiegłym roku ze względu na wyjątkowo niesprzyjające warunki pogodowe, jakimi były opady śniegu na końcu października. Przeciwnikami naszych rugbistów będzie podobnie jak w zeszłym sezonie wspomniane BBRC Łódź, Alfa Bydgoszcz oraz AZS UZ Zielona Góra. Na początku czerwca rozegrane zostaną finały które ustalą ostateczną kolejność w tabeli.

Zanim wszystkie rozgrywki ruszą pełną parą, przed zawodnikami naszego klubu pozostaje jeszcze końcówka zimowego okresu przygotowawczego, a także planowany w marcu nabór, który będzie dobrą szansą na wzmocnienie naszych szeregów.

Zobacz też

Morsowanie nam nie obce

W tym roku RCC obchodzi piąte urodziny

Rugbiści grają razem z WOŚP

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.