Morsowanie nam nie obce

OK / 2013-01-30

W miniony niedzielny poranek nasi rugbiści, a także po raz pierwszy jedna z rugbistek postanowili zaczerpnąć zimowej kąpieli i stać się "morsami".

fot. Agnieszka Żołędziewska

Udział w akcji organizowanej przez członków częstochowskiego WOPR-u udał się dzięki Michałowi Krzypkowskiemu - trenerowi dzieci i młodzieży oraz naszemu zawodnikowi, który jest również ratownikiem wodnym. Po rozgrzewce składającej się z biegu po zamarzniętym częstochowskim "Bałtyku" i nacieraniu się śniegiem nadszedł czas na zanurzenie się w wodzie, która osiągała temperaturę nie wiele wyższą od zera. W tym celu został wydrążony przerębel, w którym każdy po kolei mógł zaczerpnąć tej nietypowej kąpieli.

"Taka kąpiel jest niesamowitą przygodą i może trudno w to uwierzyć, ale gdy się tego spróbuje nie da się bez tego żyć. To była mój czwarty raz i już czekam na kolejny. Jako ratownik dodam, że na lodzie trzeba być bardzo ostrożnym. Nasza akcja należy do jednej z najbezpieczniejszych, gdyż towarzyszy nam wielu ratowników, z czego część jest przeszkolona w ratownictwie lodowym. Jak co roku przed kąpielą mogliśmy oglądać krótkie manewry i przypomnieć sobie techniki ratowania ludzi, gdy załamie się pod nimi lód." podsumował akcję Michał Krzypkowski.

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia materiału TV Orion

Zobacz też

W tym roku RCC obchodzi piąte urodziny

Rugbiści grają razem z WOŚP

Seniorzy wznawiają treningi

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.