W tym roku RCC obchodzi piąte urodziny

NM / 2013-01-24

Choć na pierwszy rzut oka ciężko w to uwierzyć, w tym roku Rugby Club Częstochowa będzie obchodzić pięciolecie swojego istnienia. Rzucony osiem lat temu luźny pomysł by "pograć w rugby", doprowadził do oficjalnej rejestracji klubu w 2008 roku, od której w lutym tego roku minie dokładnie pięć lat. Oficjalne obchody tej rocznicy planowane są na początku lipca.

- Można powiedzieć, że ten czas minął jak "z bicza strzelił" - mówi prezes RCC, a także jeden z założycieli klubu Mateusz Nowak. - Jeśli jednak zastanowić się trochę dłużej, to w ciągu tych pięciu lat wydarzyło się tak wiele, że spokojnie można by obdzielić i drugie tyle. W tym czasie przecież dorobiliśmy się kilku sekcji, wywalczyliśmy dla klubu boisko czy co jeszcze ważniejsze, dochowaliśmy się pierwszych kadrowiczów, a inni nasi wychowankowie grali lub grają w różnych klubach w Polsce.

Działacze Rugby Clubu Częstochowa mają ambitne plany jeśli chodzi o obchody pięciolecia. Głównym wydarzeniem będzie turniej, w którym uczestniczyć ma drużyna... z Anglii. - Przylot Anglików i ich udział w tym turnieju mamy zapięty na 99%. Oprócz nich zaprosimy do udziału dwie polskie ekipy, a przy ich wyborze kierować będziemy się tym, jak wielką rolę odegrały one w dotychczasowej historii RCC - tłumaczy prezes. W dniu turnieju planowana jest uroczysta gala, na której wręczone zostaną podziękowania i specjalne odznaki dla osób w jakiś sposób związanych z RCC, które przyczyniły się do narodzin rugby w Częstochowie lub dołożyły cegiełkę do rozwoju klubu. Obchody trwać mają przez cały weekend, a w ich trakcie zaprezentują się wszystkie klubowe sekcje.

Zobacz też

Rugbiści grają razem z WOŚP

Seniorzy wznawiają treningi

Spotkanie wigilijne z podsumowaniem sezonu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.