Rugbiści grają razem z WOŚP

OK / 2013-01-15

Swoją cegiełkę w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołożyli również nasi rugbiści i rugbistki. W minioną niedzielę wzięli udział w I Częstochowskim Biegu Policz się z cukrzycą, organizowanym przez częstochowski sztab Orkiestry.

Mimo mroźnej pogody, punktualnie stawiliśmy się pod namiotem organizatorów, aby otrzymać numerek startowy. Trasa mierzyła łącznie 2,5 km. Po wspólnej rozgrzewce uczestnicy (a była ich ok. setka) ruszyli do biegu wzdłuż III alei NMP, przez Park 3 maja, Pasaż biskupa Stefana Bareły, Park Staszica i ponownie wzdłuż III alei NMP, gdzie znajdowała się meta. Dużym utrudnieniem był zalegający śnieg, zwłaszcza w biegu pod górkę.

Całość odbyła się w bardzo przyjemnej atmosferze z nutą zdrowej rywalizacji. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal. Dodatkowy trening z czerwonymi serduszkami na bluzach zawsze na tak!

Zobacz też

Seniorzy wznawiają treningi

Spotkanie wigilijne z podsumowaniem sezonu

Kolejne powołanie dla Sylwii Gołdy

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.