Rugbiści grają razem z WOŚP

OK / 2013-01-15

Swoją cegiełkę w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołożyli również nasi rugbiści i rugbistki. W minioną niedzielę wzięli udział w I Częstochowskim Biegu Policz się z cukrzycą, organizowanym przez częstochowski sztab Orkiestry.

Mimo mroźnej pogody, punktualnie stawiliśmy się pod namiotem organizatorów, aby otrzymać numerek startowy. Trasa mierzyła łącznie 2,5 km. Po wspólnej rozgrzewce uczestnicy (a była ich ok. setka) ruszyli do biegu wzdłuż III alei NMP, przez Park 3 maja, Pasaż biskupa Stefana Bareły, Park Staszica i ponownie wzdłuż III alei NMP, gdzie znajdowała się meta. Dużym utrudnieniem był zalegający śnieg, zwłaszcza w biegu pod górkę.

Całość odbyła się w bardzo przyjemnej atmosferze z nutą zdrowej rywalizacji. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal. Dodatkowy trening z czerwonymi serduszkami na bluzach zawsze na tak!

Zobacz też

Seniorzy wznawiają treningi

Spotkanie wigilijne z podsumowaniem sezonu

Kolejne powołanie dla Sylwii Gołdy

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.