Spotkanie wigilijne z podsumowaniem sezonu

OK / 2012-12-24

Miniony piątkowy wieczór był dla naszych zawodniczek i zawodników okazją do podsumowania minionego roku, a także spotkania w świątecznym nastroju. Po raz pierwszy w historii naszego klubu rozdaliśmy nagrody dla sekcji żeńskiej, a po raz trzeci tradycyjnie dla sekcji męskiej.

Kategorie nagród były jednakowe, nagrodziliśmy debiuty i postępy roku, a także wyłoniliśmy najlepszą zawodniczkę i zawodnika. Tym oto sposobem najlepszymi debiutantami zostali Magdalena Stępień i Oskar Wawszczak, a największy postęp zrobili Olga Krzypkowska oraz Marcel Puczka. Najlepszą zawodniczką została Sylwia Gołda, nie raz powoływana w tym roku na zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet w rugby. Do nagrody najlepszego zawodnika pretendowali Michał Krzypkowski, Patryk Weżgowiec i Mateusz Nowak, który zwyciężył w ostatecznym głosowaniu sekcji męskiej.

Z okazji zbliżających się świąt sobie życzymy przede wszystkim lepszego roku pod względem sportowym, aby móc dostarczać swoim kibicom jak najwięcej pozytywnych emocji, zawodnikom unikania kontuzji jak ognia i niewyczerpanej motywacji do trenowania, a wszystkim którzy nas wspierają samych spektakularnych meczy w naszym wykonaniu, aby rugbowy duch był obecny w Waszym życiu na stałe.

Zobacz też

Kolejne powołanie dla Sylwii Gołdy

Pierwsze zajęcia

Rusza FIT-Rugby

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.