Pierwsze zajęcia

NM / 2012-12-06

Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu "FIT-Rugby", których organizatorem jest Rugby Club Częstochowa. Kilkanaście Pań, które wygrały karnety w specjalnych konkursach, wzięło uział w treningu, który był swoistą mieszanką zajęć fitness ze wstępem do rugby.

Poprzez zrożnicowane ćwiczenia wszystkie panie doskonale zapoznały się z jajowatymi piłkami, pracując jednocześnie nad poprawą swojej sprawności. Wiele ćwiczeń zawierało elementy rywalizacji i wymagało współpracy, gdyż te dwa aspekty są nieodłączną częścią rugby.

W planach jest w sumie 8 treningów z cyklu "FIT-Rugby", a wszystkie Panie które po tym okresie wyrażą ochotę by kontynuować przygodę z rugby, będą mogły trafić w szeregi żeńskiej sekcji Rugby Clubu Częstochowa. Rugby jako dyscyplina sportu, to oprócz kompleksowego treningu i pracy nad własnym ciałem, coś czego nie można znaleźć w typowych zajęciach fitenss: przynależność do drużyny, możliwość rywalizacji i sprawdzenia własnych możliwości.

Kobiece rugby przeżywa rozkwit w naszym kraju. W tym roku o tytuł Mistrza Polski rywalizowało 9 drużyn, a już w kolejnym sezonie planują dołączyć do nich kolejne nowe ośrodki. Wychowanką i aktualną zawodniczką Rugby Clubu Częstochowa jest wielokrotna reprezentantka Polski - Sylwia Gołda.

Wszystkie panie, które brały udział w konkursach a nie zdołały wygrac karnetu prosimy o kontakt z mailowy z klubem pod adresem klub@rcc.czest.pl. W planach jest przeprowadzenie konkursu ostatniej szansy.

Zobacz też

Rusza FIT-Rugby

Nasi we władzach okręgu

Co nowego na Kopalnianej?

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.