Co nowego na Kopalnianej?

OK / 2012-11-21

Zakończenie sezonu rozgrywek ligowych to dobry moment, aby podsumować nie tylko dokonania na boisku. W międzyczasie sportowych zmagań, na naszym stadionie przy ulicy Kopalnianej nadal trwały prace remontowe, które krok po kroku nadają temu miejscu nowy obraz.

Wiosną tego roku, dzięki pomocy uczniów i nauczycieli z Centrum Kształcenia Praktycznego, remont zewnętrznych ścian budynku został wykonany właśnie ich siłami. Uczniowie mieli okazję do pracy w na "żywym organizmie", a nasz klub zyskał w ten sposób doskonałego partnera do niektórych prac remontowych. Co ważne, w nawiązaniu kontaktu z CKP wydatnie pomogli urzędnicy z referatu sportu w częstochowskim Urzędzie Miasta.

Lato upłynęło pod znakiem wykonania nowego dachu w budynku klubowym. Była to sprawa niezbędna i kluczowa dla pomyślności dalszego remontu budynku. Ściany w budynku zostały osuszone, co jest pierwszym krokiem do ich dalszego remontu. Pod koniec wakacji udało się zakupić profesjonalny ciągnik do utrzymania murawy, która znacznie ułatwia prace pielęgnacyjne na murawie.

Obecnie priorytetową sprawą jest utrzymanie bezpieczeństwa na stadionie. Niestety, obiektu wciąż nie omijają bezsensowne akty wandalizmu, dlatego też klub zdecydował się na instalację monitoringu. Niewykluczone jest także nawiązanie współpracy z firmą ochroniarską, która zapewniłaby spokój na całym terenie stadionu.

Jak widać na powyższych przykładach, rugbiści nawet na chwilę nie odpuszczają, aby uczynić stadion przy ulicy Kopalnianej miejscem kojarzonym z rugby i prezentującym ten sport w najlepszych warunkach.

Zobacz też

Sylwia Gołda ponownie powołana do kadry

Ósma lokata na koniec sezonu

Mecz z BBRC Łódź odwołany

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.