Ósma lokata na koniec sezonu

OK / 2012-11-04

Rugbistki naszego klubu zajęły w ostatecznej klasyfikacji ósme miejsce na dziewięć zespołów w cyklu Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby. Chociaż wynik nie jest do końca zadowalający, nie można nie zauważyć postępu w grze dziewczyn, a także pracy jaką włożyły w zdobywanie doświadczenia i doskonalenia swoich umiejętności w ciągu roku.

Pierwszy tegoroczny turniej rozegrany w Warszawie jak i kolejny w Rudzie Śląskiej był przede wszystkim sprawdzianem dla nowych zawodniczek, które pojawiły się w drużynie po zimowym naborze. Z drugiej strony był istną weryfikacją błędów, nad którymi dziewczyny pracowały w dalszej części sezonu. Oba turnieje zakończyły się porażkami, jednak pokazały ogromną wolę walki dziewczyn, co zaowocowało pierwszym zwycięstwem z Arką Gdynia Girls w Sochaczewie na trzecim tegorocznym turnieju Mistrzostw Polski. Na tym właśnie turnieju nasze rugbistki walczyły o szóstą lokatę z drużyną Ladies Frogs Warszawa. Po pierwszej połowie dziewczyny schodziły remisując 5:5, niestety uległy warszawiankom w dalszej części meczu. Mimo to wynik nie był wysoki, a porażka przyszła po zaciętym meczu, co napawało optymizmem na dalszą część sezonu.

Okres wakacyjny umilony wyjazdem na coroczne Beach Rugby, został przeznaczony na przygotowania do turnieju, którego po raz pierwszy w historii nasze panie miały stać się gospodyniami. W trzecią sobotę września pogoda nie rozpieszczała od rana, jednak rugbistki pewnie wkroczyły na "swoje" boisko gotowe do podjęcia walki. Formuła turnieju pierwszy raz przewidziała aż pięć meczy dla każdej z drużyn, dlatego też po porażce z Rudą Śląską i wygranej z Syrenkami Warszawa, przed dziewczynami była jeszcze długa droga do zajęcia satysfakcjonującej lokaty. Niestety, aby zagrać o piąte miejsce paniom brakło zaledwie jednego przyłożenia po bardzo zaciętym meczu z Ladies Frogs Warszawa. Kto miał szanse zobaczyć nasze rugbistki w akcji na pewno nie mógł im odmówić woli walki do ostatniej minuty. Niestety porażka w drugim tego dnia meczu z Syrenkami zapowiadała nadchodzący właśnie spadek formy naszych dziewczyn.

Ostatni turniej w Łodzi nie ułożył się zbyt optymistycznie. Już w pierwszym meczu kontuzji uległa kapitan drużyny - Kasia Sterna. Krótka, bo zaledwie dwutygodniowa przerwa po turnieju w Częstochowie nie wpłynęła pozytywnie na ogólną formę naszych pań i także z tych zawodów wróciły bez zwycięstwa.

Sezon poza małymi sukcesami i małymi krokami ku postępowi, okazał się nieco pechowy. Aż pięć dziewczyn boryka się z kontuzjami, które uniemożliwiły im częściowy lub całkowity udział w walce o lepszą lokatę w ogólnej klasyfikacji. Dlatego też nasze panie zrezygnowały z udziału w ostatnim turnieju organizowanym w Gdańsku. Jednakże zimowy okres przygotowawczy zbliża się wielkimi krokami co oznacza, że po chwili oddechu rugbistki ponownie zmierzą się z piłkami lekarskimi, płotkami, ośnieżoną bieżnią, aby w pełni formy, i oby w większym składzie ponownie zawalczyć w następnym sezonie.

Zobacz też

Mecz z BBRC Łódź odwołany

Ligowy rewanż na Kopalnianej

OKKW z udziałem naszych kadetów

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.