Ósma lokata na koniec sezonu

OK / 2012-11-04

Rugbistki naszego klubu zajęły w ostatecznej klasyfikacji ósme miejsce na dziewięć zespołów w cyklu Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby. Chociaż wynik nie jest do końca zadowalający, nie można nie zauważyć postępu w grze dziewczyn, a także pracy jaką włożyły w zdobywanie doświadczenia i doskonalenia swoich umiejętności w ciągu roku.

Pierwszy tegoroczny turniej rozegrany w Warszawie jak i kolejny w Rudzie Śląskiej był przede wszystkim sprawdzianem dla nowych zawodniczek, które pojawiły się w drużynie po zimowym naborze. Z drugiej strony był istną weryfikacją błędów, nad którymi dziewczyny pracowały w dalszej części sezonu. Oba turnieje zakończyły się porażkami, jednak pokazały ogromną wolę walki dziewczyn, co zaowocowało pierwszym zwycięstwem z Arką Gdynia Girls w Sochaczewie na trzecim tegorocznym turnieju Mistrzostw Polski. Na tym właśnie turnieju nasze rugbistki walczyły o szóstą lokatę z drużyną Ladies Frogs Warszawa. Po pierwszej połowie dziewczyny schodziły remisując 5:5, niestety uległy warszawiankom w dalszej części meczu. Mimo to wynik nie był wysoki, a porażka przyszła po zaciętym meczu, co napawało optymizmem na dalszą część sezonu.

Okres wakacyjny umilony wyjazdem na coroczne Beach Rugby, został przeznaczony na przygotowania do turnieju, którego po raz pierwszy w historii nasze panie miały stać się gospodyniami. W trzecią sobotę września pogoda nie rozpieszczała od rana, jednak rugbistki pewnie wkroczyły na "swoje" boisko gotowe do podjęcia walki. Formuła turnieju pierwszy raz przewidziała aż pięć meczy dla każdej z drużyn, dlatego też po porażce z Rudą Śląską i wygranej z Syrenkami Warszawa, przed dziewczynami była jeszcze długa droga do zajęcia satysfakcjonującej lokaty. Niestety, aby zagrać o piąte miejsce paniom brakło zaledwie jednego przyłożenia po bardzo zaciętym meczu z Ladies Frogs Warszawa. Kto miał szanse zobaczyć nasze rugbistki w akcji na pewno nie mógł im odmówić woli walki do ostatniej minuty. Niestety porażka w drugim tego dnia meczu z Syrenkami zapowiadała nadchodzący właśnie spadek formy naszych dziewczyn.

Ostatni turniej w Łodzi nie ułożył się zbyt optymistycznie. Już w pierwszym meczu kontuzji uległa kapitan drużyny - Kasia Sterna. Krótka, bo zaledwie dwutygodniowa przerwa po turnieju w Częstochowie nie wpłynęła pozytywnie na ogólną formę naszych pań i także z tych zawodów wróciły bez zwycięstwa.

Sezon poza małymi sukcesami i małymi krokami ku postępowi, okazał się nieco pechowy. Aż pięć dziewczyn boryka się z kontuzjami, które uniemożliwiły im częściowy lub całkowity udział w walce o lepszą lokatę w ogólnej klasyfikacji. Dlatego też nasze panie zrezygnowały z udziału w ostatnim turnieju organizowanym w Gdańsku. Jednakże zimowy okres przygotowawczy zbliża się wielkimi krokami co oznacza, że po chwili oddechu rugbistki ponownie zmierzą się z piłkami lekarskimi, płotkami, ośnieżoną bieżnią, aby w pełni formy, i oby w większym składzie ponownie zawalczyć w następnym sezonie.

Zobacz też

Mecz z BBRC Łódź odwołany

Ligowy rewanż na Kopalnianej

OKKW z udziałem naszych kadetów

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.