OKKW z udziałem naszych kadetów

OK / 2012-10-23

Po raz drugi nasi kadeci wezmą udział w Ogólnopolskiej Konsultacji Kadr Wojewódzkich. Do Daniela Popczyka, który był już obecny na poprzednim zgrupowaniu dołączy kolejny kadet naszego klubu - Oskar Wawszczak.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Pucku, gdzie przez cztery dni najlepiej rokujący młodzi rugbiści wezmą udział w niezliczonych treningach pod okiem trenerów z całej Polski. Już w najbliższy czwartek zdobywać doświadczenie zaczną od pracy nad koordynacją i operowaniem piłką. Przez kolejne dni zawodnicy zostaną podzieleni na grupy początkującą i zaawansowaną, a w sobotę również na formacje.

Treningi będą obfitować w ćwiczenia doskonalące najważniejsze umiejętności potrzebne do gry w rugby. Uczestnicy zostaną przeszkoleni pod względem wspomnianych już koordynacji i operowania piłką oraz gry ofensywnej, defensywnej, gibkości oraz technik formacji takich jak młyn i aut.

Każdego dnia odbędą się dodatkowo specjalnie zebrania trenerów kadr wojewódzkich z Kierownikiem Wyszkolenia PZR i sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski juniorów. Będą tam omawianie między innymi zagadnienia takie jak : perspektywiczne szkolenie zawodnika, trening indywidualny zawodnika czy zaopiniowanie terminów i miejsc OKKW w roku przyszłym.

Zobacz też

Tryumf bydgoskiej Alfy

Alfa Bydgoszcz przyjeżdża do Częstochowy

Szkolna Liga Paryżanki - druga edycja!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.