OKKW z udziałem naszych kadetów

OK / 2012-10-23

Po raz drugi nasi kadeci wezmą udział w Ogólnopolskiej Konsultacji Kadr Wojewódzkich. Do Daniela Popczyka, który był już obecny na poprzednim zgrupowaniu dołączy kolejny kadet naszego klubu - Oskar Wawszczak.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Pucku, gdzie przez cztery dni najlepiej rokujący młodzi rugbiści wezmą udział w niezliczonych treningach pod okiem trenerów z całej Polski. Już w najbliższy czwartek zdobywać doświadczenie zaczną od pracy nad koordynacją i operowaniem piłką. Przez kolejne dni zawodnicy zostaną podzieleni na grupy początkującą i zaawansowaną, a w sobotę również na formacje.

Treningi będą obfitować w ćwiczenia doskonalące najważniejsze umiejętności potrzebne do gry w rugby. Uczestnicy zostaną przeszkoleni pod względem wspomnianych już koordynacji i operowania piłką oraz gry ofensywnej, defensywnej, gibkości oraz technik formacji takich jak młyn i aut.

Każdego dnia odbędą się dodatkowo specjalnie zebrania trenerów kadr wojewódzkich z Kierownikiem Wyszkolenia PZR i sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski juniorów. Będą tam omawianie między innymi zagadnienia takie jak : perspektywiczne szkolenie zawodnika, trening indywidualny zawodnika czy zaopiniowanie terminów i miejsc OKKW w roku przyszłym.

Zobacz też

Tryumf bydgoskiej Alfy

Alfa Bydgoszcz przyjeżdża do Częstochowy

Szkolna Liga Paryżanki - druga edycja!

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.