Tryumf bydgoskiej Alfy

OK / 2012-10-18

Trzecia kolejka rundy jesiennej nie zakończyła się optymistycznie dla naszych rugbistów. Mecz chociaż dość wyrównany, zakończył się zwycięstwem gości - Alfy Bydgoszcz - 43:10.

Już po wyjściu na murawę było widać lekką przewagę drużyny przeciwnej pod względem fizycznym. Wystąpili oni równym, solidnie grającym składem, przez co podczas całego spotkania lepiej radzili sobie kondycyjnie. Po naszej stronie boiska pojawiło się dużo młodych zawodników, którzy mimo niekorzystnego wyniku, zagrali naprawdę dobrze i mogą zaliczyć ten mecz do udanych.

Słabym punktem gości były przewinienia w przegrupowaniach, które nie raz pomogły naszym rugbistom przesunąć grę pod ich pole punktowe. Zaletą gospodarzy okazała się gra młynem. Punkty zdobyte przez Patryka Weżgowca, po udanej formacji udowodniły naszą siłę w tym stałym fragmencie meczu. Dopełnieniem były dobre wejścia Kuby Jakubczaka, który z konieczności zagrał na pozycji centra i z pewnością było to udany debiut w nowej roli na boisku. Niestety tym razem inny stały fragment gry - aut nieco zawiódł po naszej stronie. Dwa z nich blisko pola punktowego przeciwnika nie zostały dobrze rozegrane przez naszych zawodników, przez co łatwo utraciliśmy szanse na podwyższenie wyniku. Przyłożenie, które padło jako pierwsze zdobył Mateusz Nowak, po przemyślanej indywidualnej akcji. Po wykazaniu się wybitnym przeglądem pola, wykonał przekop nad przeciwnikiem i doganiając piłkę jako pierwszy umieścił ją w polu przyłożeń. Niestety podwyższenia, które usiłował zdobyć Michał Krzypkowski nie były udane, ze względu na bardzo trudne pozycje kopów.

Na koniec sezonu sprawdzianem dla naszych panów będzie rewanż z drużyną BBRC Łódź, którego będziemy gospodarzami. Już teraz serdecznie zapraszamy 28 października (niedziela) na stadion przy ulicy Kopalnianej, będzie to ostatnia szansa w tym roku aby zobaczyć ligowe spotkanie.

Zobacz też

Alfa Bydgoszcz przyjeżdża do Częstochowy

Szkolna Liga Paryżanki - druga edycja!

Kolejny sprawdzian naszych pań

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.