Szkolna Liga Paryżanki - druga edycja!

OK / 2012-10-08

Minione piątkowe popołudnie stanęło pod znakiem rywalizacji czterech gimnazjów w bezkontaktowej odmianie rugby, tak zwanej "paryżance". Tym razem po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasowało się gimnazjum nr 16, broniąc tytułu najlepszych w rozgrywkach znanych już pod szyldem "Szkolnej Ligi Paryżanki".

Wszystkie zgłoszone zespoły rozegrały mecze systemem "każdy z każdym", co później wyłoniło najlepszych, którzy zagrali w finałach. Tym razem drużyny spotkały się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Młodzież zagrała na trawiastym oraz większym boisku niż podczas pierwszej edycji turnieju. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i puchary, a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn również medale. Chociaż w większości zespołów przeważali chłopcy, tym razem dużą grupę stanowiły też dziewczęta, które były nieco bardziej uprzywilejowane, gdyż ich przyłożenia premiowane były razy dwa. Bardzo dobrą drugą lokatę zajęło gimnazjum nr 2, które debiutowało w rozgrywkach.

Już na wiosnę planowana jest kolejna edycja Szkolnej Ligi Paryżanki jak i szkolenia dla nauczycieli, którzy przygotowują swoich podopiecznych do udziału w tym turnieju. Wszystkich zainteresowanych, którzy brali udział w zawodach zapraszamy do kontynuowania przygody z rugby na naszych treningach, które odbywają się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego w Częstochowie w poniedziałki i czwartki o godzinie 16:30.

Ogólna klasyfikacja turnieju:


I miejsce - Gimnazjum nr 16

II miejsce - Gimnazjum nr 2

III miejsce - Gimnazjum nr 23

IV miejsce - Gimnazjum nr 10

Zobacz też

Kolejny sprawdzian naszych pań

Wysoka porażka w Zielonej Górze

Wyróżnienie dla Mateusza Nowaka

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.