Szkolna Liga Paryżanki - druga edycja!

OK / 2012-10-08

Minione piątkowe popołudnie stanęło pod znakiem rywalizacji czterech gimnazjów w bezkontaktowej odmianie rugby, tak zwanej "paryżance". Tym razem po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasowało się gimnazjum nr 16, broniąc tytułu najlepszych w rozgrywkach znanych już pod szyldem "Szkolnej Ligi Paryżanki".

Wszystkie zgłoszone zespoły rozegrały mecze systemem "każdy z każdym", co później wyłoniło najlepszych, którzy zagrali w finałach. Tym razem drużyny spotkały się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Młodzież zagrała na trawiastym oraz większym boisku niż podczas pierwszej edycji turnieju. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i puchary, a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn również medale. Chociaż w większości zespołów przeważali chłopcy, tym razem dużą grupę stanowiły też dziewczęta, które były nieco bardziej uprzywilejowane, gdyż ich przyłożenia premiowane były razy dwa. Bardzo dobrą drugą lokatę zajęło gimnazjum nr 2, które debiutowało w rozgrywkach.

Już na wiosnę planowana jest kolejna edycja Szkolnej Ligi Paryżanki jak i szkolenia dla nauczycieli, którzy przygotowują swoich podopiecznych do udziału w tym turnieju. Wszystkich zainteresowanych, którzy brali udział w zawodach zapraszamy do kontynuowania przygody z rugby na naszych treningach, które odbywają się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego w Częstochowie w poniedziałki i czwartki o godzinie 16:30.

Ogólna klasyfikacja turnieju:


I miejsce - Gimnazjum nr 16

II miejsce - Gimnazjum nr 2

III miejsce - Gimnazjum nr 23

IV miejsce - Gimnazjum nr 10

Zobacz też

Kolejny sprawdzian naszych pań

Wysoka porażka w Zielonej Górze

Wyróżnienie dla Mateusza Nowaka

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.